اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
به دنبال اعلام نتایج غیررسمی انتخابات لبنان؛

جبران باسیل: نبرد اساسی ما با آمریکا و اسرائیل است

جبران باسیل: نبرد اساسی ما با آمریکا و اسرائیل است

به دنبال اعلام نتایج اولیه غیررسمی انتخابات پارلمانی لبنان، «جبران باسیل» رئیس جریان ملی آزاداین کشور تاکید کرد: نبرد اساسی ما با آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان داخلی آنها در لبنان است.

به گزارش ایران آنلاین، انتخابات پارلمانی لبنان برای انتخاب ۱۲۸ نماینده پارلمان دیروز (یکشنبه) برگزار شد و کار شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

وزیر کشور لبنان میزان رأی گیری تقریبی در انتخابات پارلمانی جاری را حدود ۴۱ درصد اعلام کرد. 

«سید یونس» رئیس دستگاه انتخاباتی جریان ملی آزاد لبنان گفت که جریان ملی آزاد هم پیمان با حزب الله ۱۶ کرسی را کسب کرده است.

به نوشته رویترز، سید یونس افزود: جریان ملی آزاد در انتخابات سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۸ کرسی را کسب کرده بود و این جریان به محض پایان اعلام نتایج انتخابات برای تشکیل فراکسیونی متشکل از حدود ۲۰ نماینده (خود) با هم پیمانانش تلاش خواهد کرد.

درپی اعلام این نتایج اولیه غیررسمی انتخابات پارلمانی لبنان، جبران باسیل رئیس جریان ملی آزاد لبنان در سخنانی تلویزیونی با تبریک کسب کرسی های پارلمانی گفت: ما از همه تشکر می کنیم. ما قربانی یک توطئه بین المللی هستیم که با امکانات اندک خود در برابر آن سینه سپر کرده ایم. ما ملتی مقاوم هستیم که به یاری شما در برابر توطئه ای بزرگ می ایستیم و ایستادگی امروز شما نشان می دهد که شما دلاوران واقعی هستید و پول نتوانست شما را بفریبد. شما مردمی عادی نیستید و حق دارید که در برابر تمام جهان قیام کنید. شما دلاوران واقعی هستید.

وی افزود: روشن است که جریان ملی آزاد یک فراکسیون پارلمانی بزرگ خواهد داشت و ایده کنار زدن این جریان ناکام ماند ...

باسیل با حمله به حزب نیروهای لبنانی به ریاست «سمیر جعجع» تصریح کرد: روشن است که نیروهای لبنانی اولین حزب در خرید آرا است و اگر می خواهد، به آن افتخار کند.

به نوشته رویترز، «آنطونیت جعجع» رئیس دفتر مطبوعاتی حزب نیروهای لبنانی مدعی شد که این حزب ۲۰ کرسی در انتخابات پارلمانی کسب کرده است.

رئیس جریان ملی آزاد لبنان در ادامه با اشاره به دخالت های آمریکا در امور داخلی لبنان گفت: «دیوید شینکر» دستیار سابق وزیر خارجه آمریکا و مسئول پرونده خاورمیانه در دوره ۲۰۱۹ - ۲۰۲۱ میلادی دیروز اعتراف کرد که چندبار با سفر به لبنان، نشست هایی برگزار کرده است. او اعتراف کرد که آنها محاصره لبنان، کاهش اعتبار بانک لبنان و حمایت مالی از برخی شخصیت ها و طرف های لبنانی را مدیریت و من را تحریم کردند.

وی خاطرنشان کرد: جریان ملی آزاد لبنان در نبردی با نیروهای لبنانی یا حزب سوسیالیست ترقیخواه دروزی و حزب کتائب و امل و دیگران نیست بلکه در نبردی با آمریکا و اسرائیل و هم پیمانانشان است که از ۱۷ اکتبر سال۲۰۱۹ آغاز شد.

باسل گفت: پول های هزینه شده در انتخابات منبعِ منطقه ایِ شناخته شده ای دارد و این امر نشان می دهد که نبرد در این سطح بوده است.

وی افزود: روشن شد که جریان ملی آزاد از این نبرد پیروز بیرون آمده و فراکسیون پارلمانی بزرگی خواهد داشت.

باسیل تاکید کرد: آمریکا با تلاش برای شکستن اقتصادی کمر لبنان بدنبال کنار زدن ما از این انتخابات بود، اما در این نقشه شکست خورد.انتهای پیام/

 

 

 

کپی