اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه خبر داد:

۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای دنیا برگزار می‌شود

۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای دنیا برگزار می‌شود

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۶ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد، گفت: قرار است در نیمه اول سال جاری نیز ۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شود.

به گزارش ایران آنلاین، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: در نیمه اول سال جاری برای برگزاری ۱۵ نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها برنامه ریزی شده است. 

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در سایه تحرکات و اقدامات خوب انجام شده، برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با دیگر کشورها از رونق خوبی برخوردار است، اضافه کرد: این امر لازم، اما کافی نبوده و ضرورت دارد همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط با کمک بخش خصوصی تلاش کنند توافقات و تفاهمات این کمیسیون ها را به اجرا درآورند. 

صفری با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۶ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد و قرار است در نیمه اول سال جاری نیز ۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شود، افزود: کمیسیون مشترک با ارمنستان هفته گذشته و کمیسیون با کوبا و اسلواکی نیز هم اکنون در تهران  در حال برگزاری است.

وی افزود: در راستای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و غنا  نیز هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی قرار است در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شود.

در این کمیسیون مقرر است تا در حوزه‌های مختلفی همچون تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، و بهداشت رایزنی و تفاهماتی صورت بگیرد.

شایان ذکر است از طرف کشورمان وزارت جهاد کشاورزی  و از طرف غنا وزارت امور خارجه مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده خواهند داشت. 
 
ششمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آبان ماه ۱۳۹۶ در آکرا برگزار و سند نهایی به امضای طرفین رسیده بود.


انتهای پیام/

 

 

کپی