اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره کارخانه ذوب آهن اردبیل اعلام کرد:

جزو بدهکاران بانکی نیستیم

جزو بدهکاران بانکی نیستیم

شرکت ذوب آهن اردبیل و مدیریت این مجموعه صنعتی در ردیف بدهکاران بانکی نیست و هیچ بدهی معوقی به شبکه بانکی کشور ندارد.

سولماز نعمتی / خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره کارخانه ذوب آهن اردبیل در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره انتشار فهرستی موسوم به ابربدهکاران بانکی کشور طی روزهای گذشته گفت: این واحد صنعتی و تولیدی در سال‌های گذشته برای تکمیل طرح توسعه آن با مشارکت یکی از بانک‌ها اقدام به اخذ تسهیلات کرده و تاکنون ۳۶۰ میلیارد ریال از تسهیلات دریافتی خود را به شبکه بانکی بازگردانده و تنها ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نشده، دارد.
تقی بهرامی نوشهر ادامه داد: کارخانه ذوب آهن اردبیل حتی قسط عقب افتاده هم ندارد و زمان سررسید پرداخت اقساط این میزان تسهیلات باقیمانده نیز به علت تداوم روند مشارکت مدنی بانک و تبدیل نشدن طرح به فروش اقساطی، درمرحله اجرا و تکمیل طرح و قبل از تقسیط قرار دارد و به محض اجرای طرح، وارد مرحله بدهی بانکی و تقسیط می‌شود.
وی، ابراز امیدواری کرد که با تکمیل دو واحد باقی مانده کارخانه ذوب آهن اردبیل تا یکسال آینده با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت، علاوه بر فراهم شدن زمینه اشتغال 2 هزار و 500 نفر، 700 هزار تن نیز در بخش ذوب به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه شود.
این مدیر بخش خصوصی تصریح کرد: میزان اشتغال کنونی در واحد نورد این مجتمع صنعتی ۱۶۰ نفر است که طی سال‌های گذشته به علت مشکلات ایجاد شده توسط شبکه بانکی به صورت نیمه فعال درآمده در حالی که در زمان افتتاح ۷۶۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار بودند.
وی ادامه داد: با توجه به هزینه ۱۷۰ میلیارد ریالی برای نوسازی کارخانه ذوب آهن اردبیل و تغییر مدیریت این شرکت از اجاره بخش خصوصی و بازگشت آن به چرخه مدیریت توسط مالک و سرمایه‌گذار اصلی در چند ماه اخیر، به جز ۱۴ درصد از سهام فروخته شده به شرکت آبداران، مابقی سرمایه این شرکت متعلق به خانواده بهرامی نوشهر است.
بهرامی نوشهر با اشاره به اینکه عوارض‌هایی که برای صادرات در نظر گرفته می‌شود، مشکلاتی را برای رونق صادرات تولیدات صنایع فولادی کشور ایجاد می کند، ابراز امیدواری کرد که با تدابیر دولت و ارائه مشوق های اثربخش برای صادرکنندگان، زمینه فعالیت هرچه بیشتر فعالان بخش صنعت و تولید در کشور فراهم شود.

کپی