اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نکات مهمی که هنگام خرید طلا باید رعایت کنیم

نکات مهمی که هنگام خرید طلا باید رعایت کنیم

از آن جا که طلا فلزی بسیار گران‌بها است و ارزش آن به مرور زمان ب آن افزوده می‌شود هدف خرید اهمیت چندانی ندارد که برای استفاده روزمره یا سرمایه گذاری خرید می‌کنید.

 طلا و جواهر از زیورآلات و اکسسوری‌هایی است که مردان و زنان به آن توجه زیادی می‌کنند گاهی در استایل‌های روزمره از این اکسسوری‌ها استفاده می‌کنند البته ناگفته نماند که برخی از افراد برای سرمایه گذاری خرید طلا انجام می‌دهند. در این موقعیت باید بدانید که توجه به نکات مهم برای خرید طلا و جواهر بسیار مهم است؛ به این علت که باعث می‌شود از اشتباهات رایج و احتمالی دور بمانید و در هنگام خرید ضرر کمتری به شما برسد و از خرید طلا سود ببرید. نکاتی که قبل از خرید طلا باید به آن توجه کنید را در ادامه اشاره می‌کنیم. طلا و جواهر سازی حقانی با رعایت تمامی نکات بهترین و مرغوب‌ترین طلا و جواهرها را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مجموعه فعالیت خود را از سال 1355 شروع کرده است و امروزه توانسته با امکان خرید طلا آنلاین نیز در کنار شما باشد.

اصول مهم برای خرید طلا

برای خرید باید نکات و اصول مهمی را رعایت کرد. در ابتدا مرکز خرید معتبری را انتخاب کنید تا از خرید خود اطمینان داشته باشید؛ سپس تصمیم بگیرید که چه نوع طلایی می‌خواهید خریداری کنید. آیا طلا ایرانی می‌خواهید یا سرویس طلا عربی، تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید و در انتخاب طلا سردرگم نمی‌شوید؛ در این موقعیت شما می‌توانید مدل و طرحی را می‌خواهید از طلا و جواهرسازی حقانی بخاطر تنوع بالایی که دارد تهیه کنید؛ اما شما اگر به دنبال طلا و جواهر خاصی هستید و نمی‌توانید طرح و مدل مورد نظر خود را پیدا کنید، می‌توانید ساخت طلای سفارشی را به تیم طراح حقانی بسپارید تا مدل مورد نظر شما را به بهترین نحوه برای شما اجرا کنند.

 

عیار طلا

فلز طلا زمانی که از معدن استخراج می‌شود بسیار نرم است و نمی‌توان از در ساخت زیورآلات استفاده کرد به همین منظور با فلزاتی مثل نقره، پلاتین ترکیب می‌کنند تا بتوانند فلز سختی را برای ساخت زیورآلات به دست بیاورند. عیار طلا یکی از ویژگی‌های مهم در خرید طلا است. عیار طلا به این معنی است که چه مقدار فلز طلا در طلایی که شما خریداری کرده‌اید وجود دارد. به طور کلی طلاها با عیار 18 و 24 مرسوم هستند که تولید و عرضه می‌شوند.

محاسبه خرید طلا

از اصول مهم دیگر خرید طلا محاسبه خرید طلا است که بعد مساحبات طلافروش قیمت کل را بیان می‌کند. قیمت خرید طلا بنابر فرمول خاصی که دارند محاسبه می‌کنند. قیمت کل را همراه با سود و مالیاتی که بر روی قیمت خالص به دست می‌آورند اعلام می‌کنند. عواملی وجود دارد که بر روی قیمت تاثیر گذار است. همانطور که گفته شد عیار یکی از عواملی است که بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارد. یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت تاثیر می‌گذارد اجرت ساخت طلا است. اجرت ساخت به معنی دستمزد افرادی که بر روی طلا کار کرده‌اند پس توجه داشته باشید که طلاهایی که نگین، سنگ و تراش‌های خاص و بیشتری دارند اجرت ساخت بالاتر و در نتیجه قیمت بالاتری دارد. عامل موثر دیگر بر روی قیمت طلا مالیات است. مالیات همان مبلغی است که فروشنده به تناسب گرم طلا خریداری شده شما از شما می‌گیرد و صورت ماهانه به اداره مالیات پرداخت می‌کند.

فاکتور طلا

فاکتور طلا از مهم‌ترین اصول خرید طلا است به این منظور که هنگام فروش طلا بتوانید ثابت کنید که طلا شما چه عیار و وزنی دارد؛ همچنین فاکتور سندی برای طلا شما محسوب می‌شود. دقت کنید که در بالای فاکتور شما یا به عبارتی سربرگ فاکتور اطلاعات کامل از طلا فروشی وجود داشته باشد اطلاعاتی مانند: آدرس، شماره تلفن و … . در قسمت شرح فاکتور اطلاعات کامل از محصول شما را یادداشت شود به طور مثال نوع محصول شما و گرم آن به صورت دقیق ذکر شده باشد، همچنین اطلاعاتی از عیار آن نیز به صورت واضح یادداشت شده باشد و در آخر قیمت به صورت دقیق از قیمت خالص، مقدار اجرت، سود طلا فروش و مالیات به صورت دقیق نوشته شده باشد. در این صورت یک فاکتور یا به اصطلاح سند معتبری برای طلا خود دارید.

ترفندهای خرید طلا

برخی از افراد علاقه زیادی به طلا و جواهر دارند و خرید طلا را یکی از جذاب‌ترین کارها می‌دانند. اگر جز این دسته افراد هستید هنگام خرید به نکات مهم مربوط به طلا دقت کنید.

به جای طلا پلاتین نخرید

برخی از فروشنده‌ها قطعات پلاتین را به جای طلا می‌فروشند یا خریدار را ترغیب می‌کنند که به جای طلا پلاتین بخرند. در این موقعیت دقت کنید که از روی قطعه طلا می‌توانید پلاتین بودن یا طلا بودن آن را تشخیص دهید. بر روی پلاتین pt نوشته نوشته شده است.

طلا بدون نگین و سنگ

نگین و سنگ بر روی طلا بسیار جذاب است؛ اما اگر فردی هستید که بیشترین هدف شما از خرید طلا سرمایه گذاری است از خرید طلا نگین و سنگ دار دوری کنید؛ به این منظور که هزینه زیادی را براید بابت نگین و سنگ پرداخت کنید؛ همچنین به علت دانش پایین شما در مورد سنگ و نگین ممکن است سنگ و نگین بی ارزشی بر روی طلا کار شده باشد و نکته آخری که در این مورد وجود دارد این است طلا نگین دار یا سنگ دار در هنگام فروش قیمت بسیار پایین‌تری دارد و شما از این خرید ضرر می‌کنید. در این موقعیت توجه داشته باشید که خرید طلا بدون اجرت به نفع شما بوده بوده است و اگر به فکر سرمایه گذاری هستید باعث می‌شود سود بیشتری از خرید خود ببرید.

در زمان خاص طلا بخرید

منظور از زمان خاص برای خرید طلا، هنگامی است که تقاضا طلا پایین می‌باشد و قیمت طلا نیز به نسبت سایر مواقع پایین‌تر است بهترین زمان برای خرید طلا و جواهر است؛ پس سعی کنید در این زمان‌ها طلای خود را خریداری کنید. در سال برخی از ماه‌ها به علت‌های متفاوت قیمت طلا پایین می‌آید. اگر قصد خرید طلا را دارید همیشه آماده باشید تا بتوانید در بهترین زمان خرید خود را انجام دهید.
 

کپی