اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

دستیابی به اهداف طرح توزیع عادلانه یارانه ها نیاز به همراهی مردم دارد

دستیابی به اهداف طرح توزیع عادلانه یارانه ها نیاز به همراهی مردم دارد
حبیب توانگر خبرنگار

استاندار البرز با اشاره به اینکه طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک تحول اقتصادی بزرگ در کشور است ، تاکید کرد : دستیابی مطلوب به اهداف مورد نظر در این طرح ، نیاز به مشارکت ، همدلی و همراهی مردم دارد.

به گزارش ایران آنلاین مجتبی عبداللهی در نشست خبری که با موضوع تبیین طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها برگزار شد افزود: دولت سیزدهم با مطالعات دقیق و با شجاعت تصمیم به جراحی اقتصادی گرفته است .
وی تصریح کرد: دولت با اجرای این طرح تلاش دارد ضمن توزیع عادلانه یارانه ها و حمایت از اقشار ضعیف جامعه ، بساط رانت و رانت خواری که بواسطه تخصیص غیر اصولی ارز ترجیحی در کشور رواج یافته بود و هر روز نیز بر دامنه آن افزوده می شد را برچیند.
عبداللهی خاطرنشان کرد: در دولت گذشته یارانه در ابتدای زنجیره خرید و توزیع کالاهای اساسی به وارد کننده اختصاص می یافت و همین امر زمینه رانت و رانت خواری در کشور شده بود در حالی که در اجرای این طرح یارانه در انتهای زنجیره توزیع به مصرف کننده داده می شود.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها قیمت نان های سنتی به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت گفت: با برنامه ریزی انجام شده و با نصب کارتخوان هایی که در نانوایی ها نصب خواهد شد مردم به قیمت مصوب  نان را از نانواییها خرید می کنند و دولت مابه التفاوت قیمت نان و آرد تحویلی را بر اساس فروش هر نانوایی به حساب آنان واریز خواهد کرد.
وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح علاوه بر افزایش قدرت خرید مردم و کاهش فاصله طبقاتی ، زمینه جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی بیش از پیش فراهم شود.  
عبداللهی یادآور شد: طبق اعلام سازمان های ذیربط سالانه 13 میلیون تن گندم در کشور مصرف می شود که از این میزان تنها 5 میلیون تن آن تولید داخل است و مابقی از طریق واردات تامین می شود.
عبداللهی خاطرنشان کرد: همچنین دولت در راستای حمایت از تولید، قیمت خرید تضمینی گندم را از کیلویی 50هزار ریال در سال گذشته  به کیلویی 115هزار ریال در سال جاری افزایش داده است.

کپی