اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
چند روز پس از اجرای طرح جدید قیمت گذاری کالاها؛

مشکلی در تأمین مواد غذایی در استان قزوین وجود ندارد

مشکلی در تأمین مواد غذایی در استان قزوین وجود ندارد

در شرایطی که امکان برداشت از یارانه واریزی برای ۹ دهک نخست جامعه فراهم شده، فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف در استان قزوین در حال عرضه‌کالاهای اساسی هستند و کمبودی از این نظر وجود ندارد.

رضا معین‌الدین/ خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، با توجه به اینکه رئیس‌جمهوری چند روز قبل در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم خبر از نهایی شدن فرآیند حذف ارز ترجیحی و اختصاص یارانه‌های جدید به مردم داده بود، قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین به محوریت سازمان جهاد کشاورزی و همچنین کارگروه تنظیم بازار مشغول انجام مقدمات اجرای این طرح بودند. اما در حالی که امکان برداشت از یارانه واریزی برای 9 دهک نخست جامعه فراهم شده، بازار بویژه فروشگاه‌ها مشغول عرضه کالاهای اساسی هستند.
کاظمی فرماندار قزوین هم با تاکید بر تامین مایحتاج عمومی گفت: شرایط حضور مردم در فروشگاه‌ها در حال حاضر طبیعی و عادی است و تقاضای ما از هم‌وطنان بویژه مردم فرهیخته استان قزوین این است که به شایعات درباره نایاب شدن کالاهای اساسی توجه نکنند.
استاندار قزوین نیز در جلسه مشترک ستاد تنظیم بازار و قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین عنوان کرد: مشکلی در تأمین کالاهای اساسی نداریم و برخی از اقلام مثل مرغ هم با قیمت کمتر از نرخ مصوب در اختیار قزوینی‌ها قرار می‌گیرد.
محمدمهدی اعلایی اضافه کرد: با وجود افزایش قابل توجه برای خرید مرغ در حال حاضر مرغ در قزوین ارزان‌تر از حداکثر نرخ مصوب به مردم فروخته می‌شود و این به خاطر اقدامات مناسبی است که در ذخیره‌سازی مرغ در روزهای گذشته انجام شده است. در ضمن از تجربه‌های قبلی هم برای کنترل بازار و ایجاد ثبات و آرامش استفاده می‌کنیم.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به جلسه قرارگاه امنیت غذایی گفت: در این جلسه مدیران دولتی و نمایندگان اتحادیه‌ها و اصناف مختلف تولیدی و تجاری حضور داشتند که در آن قیمت بعضی از کالاهای اساسی را مشخص کردیم تا شاهد فضای بی‌نظم و بی‌ضابطه در قیمت‌گذاری کالاهای اساسی نباشیم.

 

عرضه هزار تن ماکارونی در استان قزوین

 

این مسئول، همچنین از عرضه هزار تن ماکارونی به بازار قزوین خبر داد و افزود: این میزان ماکارونی به اندازه نیاز 5 ماه استان قزوین است.
رئیس ستاد تنظیم بازار استان قزوین با اشاره به آماده‌باش دستگاه‌های نظارتی برای مدیریت قیمت کالاهای اساسی و ارزاق عمومی گفت: از این نهادهای نظارتی خواسته‌ایم که فروش اقلام با نرخ مصوب را به سرعت بررسی کرده و با متخلفان برخورد جدی کنند؛ در ضمن از تعزیرات خواسته‌ایم که با تمام ظرفیت تخلفات صنفی این روزها را رصد کرده و با متخلفان برخورد جدی کند.
اعلایی با بیان اینکه اصلاح نظام هدفمندی یارانه‌ها اقدامی شجاعانه است، تصریح کرد: نتیجه پرداخت مستقیم یارانه به مردم ثبات اقتصادی است و در فضای باثبات، تولیدکنندگان می‌توانند بدون نگرانی به تولید بپردازند و ترسی از نوسان قیمت‌های ارز و موارد مشابه نداشته باشند.
وی ادامه داد: با توجه به ذخیره‌سازی مناسب کالاهای اساسی بویژه گوشت و مرغ در استان قزوین و خبرهای خوبی که برای فروش ارزان‌تر مرغ و ماکارونی از سوی مسئولان ارائه می‌شود، مردم باید بدون دغدغه و با آرامش نسبت به خریدهای خود اقدام کنند و از رفتارهای هیجانی برای خرید انبوه کالاهای اساسی و انبار کردن آن‌ها خودداری کنند.
گفتنی است؛در بازدید میدانی از مراکز فروش کالاهای اساسی و عرضه مرغ شرایط کاملا عادی است و هیچ ازدحامی برای خرید کالاها به خصوص مرغ وجود ندارد و شرایط کاملا عادی است.

کپی