اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در مراسم تجلیل از منتخبین فنی آزمایشگاهی مازندران عنوان شد:

ایجاد شبکه آزمایشگاهی در سطح استان پیگیری می‌شود

ایجاد شبکه آزمایشگاهی در سطح استان پیگیری می‌شود

به‌مناسبت هفته سلامت و نکوداشت روز آزمایشگاه، در جلسه ای از منتخبین فنی آزمایشگاهی استان مازندران که در سال گذشته بالاترین عملکرد براساس شاخص‌های فنی و خدماتی را داشتند، تجلیل شد.

آزاده بابانژاد/ خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، مدیر امور آزمایشگاه‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این جلسه با بیان اینکه کارکنان علوم آزمایشگاهی در دوران سخت کرونا مجاهدان بی‌نام و نشان عرصه سلامت و خدمت‌رسانی بودند، گفت: ۲۰۳ آزمایشگاه با حضور ۱۲۲ مسئول فنی در استان مازندران فعالیت دارند که همگی همزمان با شیوع ویروس کرونا، با تلاش جانانه و ایثارگری فراوان از هیچ کوششی برای خدمت به مردم دریغ نکردند.

به گفته دکتر محمد شکرزاده، رسالت فعالان این حوزه تأمین، حفظ و ارتقای سطح آزمایشگاهی با ارائه خدمات به‌هنگام برای همه مردم است.
وی با اعلام اینکه ایجاد شبکه آزمایشگاهی در سطح استان از برنامه‌های مهم معاونت درمان است، تصریح کرد: مدیریت بهره وری آزمایشات در سطح استان با مشکلاتی مواجه است که مسئولان درصدد تلاش برای رفع آنها هستند.
دکتر تورج اسدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه رشته علوم آزمایشگاهی و خدمات دانشگاه با پیشینه خوبی که دارد، شتاب فزاینده و خدمات با کیفیت بالایی را به جامعه هدف ارائه می‌کند، تصریح کرد: علوم آزمایشگاهی نیز همگام با دیگر رشته های پزشکی و پیراپزشکی در حال رشد و توسعه و به روز شدن است و نیاز ما به کارشناسان علوم آزمایشگاهی کمتر از سایر رشته‌ها نیست.
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران نیز در این جلسه گفت: در حوزه علوم آزمایشگاهی، باید در بحث پایش و غربالگری توجه بیشتری صورت بگیرد.
دکتر علی عباسی معتقد است که امروز کارشناسان توانستند باوجود پیچیده‌شدن علوم، و ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات جدید آزمایشگاهی، بر دستگاه‌ها مسلط شوند و بهترین جواب‌ها را در اختیار مراجعان قرار دهند تا پروسه درمان به خوبی طی شود.
به گزارش ایران آنلاین، در این رویداد، یاد مرحومه سیده محبوبه امینی کارشناس آزمایشگاه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدونکنار گرامی داشته شد. وی، نهمین شهید جامعه سلامت استان مازندران بودند که به دلیل ابتلا به بیماری کووید19 جان خود را از دست دادند.

کپی