اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

آبرسانی به مناطق دورافتاده با طرح جهاد آبرسانی

آبرسانی به مناطق دورافتاده با طرح جهاد آبرسانی

شهرستان چابهار دارای ۲۷۶ روستا با جمعیت ۱۰۵ هزارنفر بوده که از این تعداد، ۲۰۴ روستا به شبکه آبرسانی متصل و ۷۲ روستا فاقد شبکه است.

محمدشکوهی‌فر

به گزارش ایران آنلاین، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشو در سفر یک روزه خود به سیستان و بلوچستان گفت: تکمیل پوشش آبرسانی به تمام روستاهای کشور بویژه مناطق دور افتاده و محروم از اولویت‌های ماست.
اتابک جعفری با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی روستاهای چابهار و دشتیاری صد درصد می‌شود، تصریح کرد: این رخداد خجسته در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام خواهد شد.
وی افزود: وزارت نیرو به منظور ارتقای شاخص بهره‌مندی ۷۲ روستای فاقد آب این شهرستان در قالب طرح‌‌ محرومیت‌زدایی با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، آبرسانی به این روستاها را آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: با تکمیل شبکه‌های توزیع از جمله روستاهای کمب، رمین، مرادآباد و مجموعه دهستان کمبل سلیمان و وشنام شاخص بهره‌مندی از آب شرب در سطح روستاهای شهرستان صد در صد می‌شود.
این مسئول، در ادامه با بیان اینکه آب پایدار ۱۶۷ روستای شهرستان دشتیاری در قالب طرح جهاد آبرسانی، تأمین خواهد شد، افزود: با تکمیل این طرح شاخص بهره‌مندی از آب شرب در سطح شهرستان دشتیاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
وی در ادامه با یادآوری اینکه این پروژه‌ها در قالب طرح یکهزار و ۷۵۱ روستایی محرومیت‌زدایی طی بازه زمانی ۲۰ ماهه به بهره‌برداری خواهد رسید، استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در توسعه استان های کم برخودار کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: توسعه پایدار و متوازن تنها از عهده دولت بر نمی آید و باید در این مسیر نیازمند مشارکت مردم، گروه های جهادی و بخش خصوصی هستیم.
گفتنی است، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با همراهی رئیس و اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع‌طبیعی در این سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان از سایت آب‌شیرین‌کن چابهار-کنارک، طرح آبرسانی به روستاهای تلنگ، پلان و پیرسهراب بازدید کرد.

کپی