اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نمایشگاه کتاب تهران از بزرگترین نمایشگاه‌های جهان است

نمایشگاه کتاب تهران از بزرگترین نمایشگاه‌های جهان است

ریاض احمد محمد در غرفه قطر به عنوان میهمان ویژه سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: شرکت در این نمایشگاه که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های کتاب در جهان است و انتشارات‌های زیادی در آن شرکت می‌کنند، برای ما تجربه مهمی است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ احمد محمود افزود: چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که با انتشارات‌های ایرانی در ارتباط باشیم و در تلاشیم با ترجمه کتاب های قطری به فارسی و بالعکس با ایران تبادل فرهنگی کنیم.

مدیر مرکز توزیع و نشر کتاب قطر خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب تهران مهمترین نمایشگاه برای وزارت فرهنگ و انتشارات‌های قطر است چون در این نمایشگاه می‌توانیم با بسیاری از انتشارات‌های فارسی ارتباط برقرار کرده و از کتاب‌هایی که منتشر شده‌اند، بهره ببریم.

احمد محمد در پاسخ به این که آیا از سکوی فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران برای تبلیغ جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر استفاده خواهند کرد یا نه، توضیح داد: در این نوع نمایشگاه‌ها ما به طور کلی و عمومی درباره جام جهانی صحبت می‌کنیم اما تبلیغ برنامه‌های مربوط به این حوزه افراد متخصص دارد و برنامه‌ها و طرح‌های رسانه ای ویژه برای آن وجود دارد.

این مقام قطری در پایان درباره شرایطی که شیوع ویروس کرونا برای صنعت نشر این کشور ایجاد کرد، اظهار داشت: کرونا برای ما بحران ایجاد کرد. و نه فقط برای قطر، برای تمام کشورهای جهان. چون به دلیل این بیماری هیچ نمایشگاه و رویدادی در حوزه نشر برگزار نمی‌شد اما به یاری خدا از این بحران بهره بردیم و در سال ۲۰۲۱ وبسایت‌های مخصوص برای فعالیت های مجازی در این عرصه را فعال کردیم و این به پیشرفت وضعیت منجر شد.

سی‌ و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۲۰ اردیبهشت با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور لبنان، متولیان و دست اندرکاران فرهنگی کشور و ناشران ۳۰ کشور در مصلای امام خمینی (ره) طی آیینی گشایش یافت. این نمایشگاه از امروز-چهارشنبه(۲۱ اردیبهشت) آغاز به کار کرده و از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

/انتهای پیام

کپی