اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نماینده مردم قزوین تشریح کرد:

جزییات گزارش رییس سازمان توسعه و تجارت به کمیسیون صنایع مجلس

جزییات گزارش رییس سازمان توسعه و تجارت به کمیسیون صنایع مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی جزییات گزارش رییس سازمان توسعه و تجارت در مورد برنامه های این سازمان برای تحقیق و توسعه به صورت یک سیستم تشویقی، را تشریح کرد.

به گزارش ایران آنلاین، لطف الله سیاهکلی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد گزارش رییس سازمان توسعه و تجارت به کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه کمیسیون پیرامون زنجیره فولاد، فلزات و پتروشیمی‌ها و نحوه چگونگی ورود آنها به بورس، بازار و صادرات گزارشات ارزنده ای ارائه شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت:مقرر شد که اهداف تحقیق و توسعه (R & D ) به صورت یک سیستم تشویقی برای شرکت‌ها ایجاد شود که شرکت‌ها تحقیق و توسعه را جدی بگیرند، با اجرای این قانون شرکت‌ها از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند و بخشی از مالیات خود را در تحقیق و توسعه به کار می‌گیرند تا تولیداتشان بتواند در بازارهای جهانی  رقابت کند و همچنین در  داخل هم  از کیفیت خوبی برخودار شوند و رضایتمندی مصرف کنندگان را جلب کنند.

نماینده مردم قزوین تصریح کرد:اگر تولید بر مبنای تحقیق نباشد حتما در یک بازه زمانی به شکست منجر خواهد شد و این موضوعات در گزارش سازمان توسعه و تجارت مورد بررسی قرار گرفت.

سیاهکلی با اشاره به حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی در جلسه دیروز گفت: عبدالملکی در حوزه فعالیت وزراتخانه متبوع خود، گزارشاتی را ارائه داد این وزراتخانه توانسته  است با ایجاد سامانه اطلاع گیری تمام فعالیت های حوزه خود را رصد کنند که این امر مطلوب و مهمی تلقی می شود.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه دیروز با ارائه گزارش وزیر کار و رفاه اجتماعی  متوجه شدیم که این  وزراتخانه در حوزه های متعددی فعالیت اقتصادی دارد ، اما  در دو حوزه معدن و پتروشیمی سود دهی دارد و در بقیه حوزه ها موفقیت چندانی ندارد و  مقرر شد در این زمینه بازنگری شود و بخش‌های که نمی تواند سودهی برای دولت داشته باشد به بخش خصوصی واگذار شود.


اتنتهای پیام/

 

 

کپی