اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

زمزمه‌هایی از روی کار آمدن دولت انتقالی در پاکستان

زمزمه‌هایی از روی کار آمدن دولت انتقالی در پاکستان

وزیر دفاع پاکستان که دولت متبوعش به شدت تحت فشار جناح مخالف برای برگزاری انتخابات زودهنگام قرار دارد، روی کار آمدن دولت انتقالی برای برگزاری انتخابات و تشکیل یک دولت مستقل تا ماه‌های آتی را پیش بینی کرد.

به گزارش ایران آنلاین، شبکه‌های خبری پاکستان روز چهارشنبه به نقل از اظهارات «خواجه محمد آصف» اعلام کردند که دولت در تلاش برای روی کار آمدن یک دولت انتقالی (موقت) تا پیش از ماه نوامبر (مهرماه) در پاکستان است.

وزیر دفاع پاکستان که به همراه نخست وزیر این کشور و برخی از مسوولان ارشد حزب مسلم لیگ نواز برای دیدار و رایزنی با "نواز شریف" رهبر این حزب به لندن سفر کرده است، گفت: احتمال روی کار آمدن دولت انتقالی برای برگزاری انتخابات عمومی تا پیش از ماه نوامبر امسال وجود دارد.

وی افزود: اتمام کار دولت انتقالی و حتی تشکیل یک دولت مستقل در پاکستان پس از ماه نوامبر نیز خارج از امکان نیست.

وزیر دفاع پاکستان با اشاره به موضوع پایان مدت خدمت فرمانده فعلی ارتش این کشور در اواخر ماه نوامبر امسال نیز گفت: پیش بینی می‌شود حتی پیش از انتصاب فرمانده جدید ارتش، دولت مقدمات برگزاری انتخابات عمومی زودهنگام در پاکستان را مهیا کند.

گفتنی است، هنوز از سطح تنش‌های سیاسی در پاکستان پس از برکناری عمران‌خان و تشکیل دولت ائتلافی به رهبری «محمد شهباز شریف» نخست وزیر فعلی این کشور کاسته نشده و دولت و مخالفان همچنان موضع گیری‌های تندی علیه یکدیگر دارند.

حزب "تحریک انصاف" پاکستان به رهبری عمران‌خان قرار است تا ۱۰ دیگر برنامه نهایی برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه دولت به سمت اسلام‌آباد را اعلام کند و متقابلا دولت پاکستان نیز هشدار داده که هرگز اجازه نقض قانون، اعمال خشونت به بهانه تظاهرات و باج‌خواهی توسط مخالفان و معترضان را نخواهد داد.

عمران‌خان نخست وزیر سابق پاکستان ماه گذشته پس از رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس این کشور از مقام خود برکنار و پس از آن دولت جدید پاکستان تشکیل شد.

وی خواستار برگزاری فوری انتخاب زودهنگام در پاکستان است و هشدار داده که در صورت عدم پاسخگویی دولت فعلی به خواسته او، یک تظاهرات میلیونی مردمی به سمت اسلام‌آباد به راه خواهد انداخت.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی