اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

کارآفرینی برای ۴۰۰ بانوی سرپرست خانوار توسط راهبر شغلی کمیته امداد

کارآفرینی برای ۴۰۰ بانوی سرپرست خانوار توسط راهبر شغلی کمیته امداد

راهبر شغلی خوش‌فکر کمیته امداد با راه‌اندازی و توسعه کارگاه ساخت گل چینی، برای ۴۰۰ نفر از بانوان نیازمند ایجاد اشتغال و درآمدزایی کرد.

به گزارش ایران آنلاین،  ناهید عابدینی که به عنوان راهبر شغلی با کمیته امداد همکاری می‌کند، در مورد شیوه همکاری خود با کمیته امداد می‌گوید: سابقه همکاری من با کمیته امداد به ۲۰ سال قبل بازمی‌گردد که در منزل کار ساخت گل چینی را آغاز کردم. پس از آن تصمیم گرفتم برای گل‌هایی که درست می‌کنم گلدان‌هایی تهیه کرده و آنها را برای عرضه به بازار ببرم.

این کارآفرین توضیح داد: این‌گونه شد که در ابتدا یک کارگاه ۵۰ متری تهیه کرده و سپس این کارگاه را به ۱۲۰ و در نهایت ۵۰۰ متر گسترش دادم.

عابدینی با اشاره به این مطلب که بیشتر کارگران این کارگاه را مددجویان کمیته امداد تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هم دو واحد ۴۰۰ متری دارم که حدود ۴۰۰ نفر از بانوان سرپرست خانوار در این حوزه مشغول کار هستند. ضمن این‌که بیشترین تعداد کارگران این حوزه را مددجویان کمیته امداد تشکیل می‌دهند.

وی به برنامه آینده خود اشاره و اضافه کرد: کارکنان این کارگاه در واقع بانوانی هستند که نیاز به کار در منزل داشته و به دنبال کمک درآمدی برای خانواده خود هستند. برای همین امیدوارم با برنامه‌هایی که در دست بررسی و انجام دارم تعداد نیروهای این کارگاه را به ۲ هزار نفر افزایش بدهم.

این کارآفرین ضمن تشکر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های کمیته امداد تصریح کرد: از کمیته امداد بسیار تشکر می‌کنم؛ زیرا با تسهیلات و آموزش نیروها به مجریان طرح‌های شغلی کمک می‌کند.

عابدینی عنوان کرد: من خواستم و توانستم. از کم شروع کردم و با کمک خداوند امروز به این جایی که هستم رسیدم و با نیروهایی که اینجا در کنارم هستند همکاری می‌کنم. در نهایت نیز یک مجموعه بزرگ را ایجاد کرده و اداره می‌کنم.

به گزارش ایرنا، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران نیز در نشست خبری روز چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت ماه) با تاکید بر ضرورت توانمندسازی نیازمندان گفت: هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی جهت حمایت از نیازمندان و محرومان توانمندسازی‌ است.انتهای پیام/

 

کپی