اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

تقسیم حوزه سلامت مازندران به سه منطقه مدیریتی در مرحله کارشناسی است

تقسیم حوزه سلامت مازندران به سه منطقه مدیریتی در مرحله کارشناسی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ارائه پیشنهاد طرح منطقه‌ای شدن خدمات نظام سلامت این مجموعه بهداشتی، درمانی و آموزشی به سه منطقه در شرق، غرب و مرکز استان خبرداد که اکنون در مرحله کارشناسی است.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر فرهاد غلامی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت از طرح منطقه‌ای شدن مدیریت در حوزه بهداشت و درمان و آموزش حوزه سلامت استان خبرداد و گفت: در این طرح، سه منطقه مدیریتی خواهم داشت؛ منطقه یک با مدیریت رامسر، منطقه دو با مدیریت آمل و منطقه سه با مدیریت ساری خواهد بود.
او تصریح کرد: تمامی اختیارات دانشگاهی غیر از امور مالی و منابع انسانی به مدیران منطقه‌ای واگذار می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت‌های آنها را نظارت و کنترل می‌کند.
غلامی گفت: طرح منطقه‌ای شدن مدیریت در حوزه بهداشت و درمان استان، در مرحله کارشناسی و تصویب قرار دارد و با پذیرش آن، تفویض اختیارات به مناطق سه‌گانه با هدف خدمات‌رسانی به‌موقع، جلوگیری از مراجعه مردمی به مرکز استان برای حل مشکلات بهداشتی درمانی و رسیدگی سریعتر به مطالبات جامعه هدف در مناطق مختلف، صورت می‌گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت‌های مازندران در ارایه مقالات موثر، افزود: تعداد افرادی که در لیست یک‌درصد مقالات پراستناد(مقالات یک‌درصد برتر) قرار دارند، ۹ نفر هستند.
او با اشاره به پیشرفت کُند طرح بیمارستان "ماهفروجک"، بیان کرد: اگر مراحل ساخت با روند اعتباری فعلی به پیش برود، کار اتمام این بیمارستان ۱۵ تا ۲۰ سال دیگر به طول می‌انجامد.
غلامی ادامه داد: این بیمارستان ۱۱۰۰(یک‌هزار و صد)تختخوابی در وسعت ۱۶ هکتار طراحی شده که فاز یک آن ۶۵ درصد پیشرفت دارد و با توجه به وسعت کار که یک بیمارستان کامل در استان خواهد بود، هزینه ساخت آن ۴ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش ایران آنلاین، دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان بزرگترین مجموعه زیر پوشش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ پرسنل و ۵۰۸ عضو هیات علمی دارد.
انتهای پیام/

کپی