اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

۱.۵ میلیون خانوار انگلیسی قادر به تامین اقلام اساسی نیستند

۱.۵ میلیون خانوار انگلیسی قادر به تامین اقلام اساسی نیستند

در پی افزایش تورم بی سابقه در انگلیس و بالارفتن نرخ بهره بانکی، نظرسنجی ها نشان می دهد هزینه زندگی ۱.۵ میلیون خانوار بریتانیایی از درآمد اکتسابی آنها فراتر می رود.

به گزارش ایران آنلاین، در پی بالارفتن نرخ تورم در انگلیس، گزارش ها حاکی از افزایش نگرانی جامعه و فشارهای روانی متعاقب آن برای مدیریت امور مالی خانوار است.

یک موسسه خیریه مشاور در امور بدهی در این خصوص به "اسکای نیوز" گفت که با توجه به افزایش هزینه های زندگی خانوارها و روند ادامه دار تورم، ما به هزاران مشتری جدید کمک می کنیم تا از پس بدهی های خود برآیند.

بانک مرکزی انگلیس هفته گذشته با افزایش نرخ بهره به بالاترین سطح در ۱۳ سال گذشته، در بیانیه ای خطر رکود اقتصادی را پیش بینی کرد و این در حالی است که تورم به بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته رسیده است. پیش بینی های اقتصادی حاکی از آن است به دلیل یک جهش دیگر در بهای انرژی، تا پایان سالجاری میلادی نرخ تورم به بالای ۱۰ درصد می رسد.

از سوی دیگر به نظر می رسد نگرانی جامعه انگلیس به دلیل مقاومت دولت برای ارائه تسهیلات مالی بیشتر افزایش یافته است.

"موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی" (National Institute of Economic and Social Research) تخمین می زند که ۱.۵ میلیون خانوار بریتانیایی یا به عبارتی از هر ۲۰ خانوار، یکی به زودی باید با صورتحساب های مربوط به غذا و انرژی دست و پنجه نرم کند که هزینه آن از درآمد کسب شده فراتر خواهد رفت. همچنین پیش بینی ها حاکی از آن است که اقتصاد انگلیس در نیمه دوم سال وارد رکورد می شود. 

یک نظرسنجی موسسه مشاوره BritainThinks نشان می دهد که هزینه زندگی اکنون دغدغه اصلی خانوارهای انگلیسی است و ۹۰ درصد آنها نگران پیامدهای ناشی از افزایش قیمت ها هستند.

از دیگر نتایج این نظر سنجی کاهش استفاده مردم انگلیس از خودروی شخصی، استفاده کمتر از گاز و برق در خانه ها است که در نتیجه افزایش بی سابقه قیمت انرژی در پی جنگ روسیه و اوکراین بروز کرده است.

این نظرسنجی نشان می دهد که ۱۰ درصد مردم در حال حاضر تلاش می کنند از پس هزینه های زندگی برآیند ضمن آنکه نسبت به تهیه مایحتاج اساسی خود بسیار بدبین هستند.

نتایج یک نظرسنجی دیگر هم نشان می دهد ۱۸ درصد از شرکت کنندگان به دلیل نگرانی از تامین اقلام اساسی با مشکلات اعصاب و روان مواجه شده اند و یک چهارم هم مدیریت امور مالی را دلیل اصلی استرس خود ذکر کرده اند.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی