اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
معاون وزیر بهداشت خبرداد:

ارائه تسهیلات ویژه برای افزایش جمعیت

ارائه تسهیلات ویژه برای افزایش جمعیت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارائه تسهیلات ویژه برای افزایش جمعیت و فرزندآوری در وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، کمال حیدری روز چهارشنبه در یک نشست خبری مجازی در هفته سلامت (۱۷تا ۲۳ اردیبهشت) افزود: آموزش‌های پیش از ازدواج،   پیشگیری و تشخیص زودرس ناباروری، حمایت از مادران باردار و شیرده بی بضاعت و صاحب فرزند، ارائه  تسهیلات خدمات زایمان در ترویج زایمان طبیعی در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت در جهت اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۶۰ درصد از این قانون را بر عهده دارد و  سایر دستگاه‌های نیز وظایفی برای آنها تعریف شده، که باید هر چه سریعتر اجرایی شود.

حیدری تصریح کرد: جمعیت از مهمترین دغدغه های کشور بوده و با توجه به اینکه میزان رشد جمعیت و فرزند آوری  پایین بوده، امسال وزارت بهداشت به صورت ویژه به این موضوع پرداخته است.

به گفته وی،   اکنون قرارگاه اداره جوانی و جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شده و با توجه به اینکه بحث جمعیت به مقوله فرهنگی تبدیل شده باید به  اهمیت فرزندآوری و امنیت روانی و فرهنگی جوانان توجه شد.

وی اظهار داشت: در قانون حمایت از خانواده در جهت حمایت از زوج‌های جوان برنامه‌های و تسهیلات در نظر گرفته شده که خانواده‌هایی بی بضاعت  مورد حمایت قرار می‌گیرند.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی