اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

رصد توییتری نمایندگان؛ از «دولت صبح جمعه» تا «دولت صادق الوعد»

رصد توییتری نمایندگان؛ از «دولت صبح جمعه» تا «دولت صادق الوعد»

شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه نظرات خود را درباره سیاه بازی ایران خودرو، انتخاب معاون جدید سیما، توصیه رهبر انقلاب برای کمک به دولت، توزیع یارانه کمک معیشتی دولت و طرح منع استفاده مسوولین از امتیازهای ویژه بیان کردند.

به گزارش ایران آنلاین،  بهروز محبی نجم آبادی ‌نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن‌ و ششتمد در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: سیاست دولت برای تغییر یارانه از کالا به افراد اگه به درستی اجرا شود ابزاری بسیار قوی برای ایجاد عدالت و مبارزه با فساد ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: عده‌ای که با این کار بساط رانتشان جمع خواهد شد با پول‌پاشی سعی در تشویش افکار عمومی دارند و برخی بازی‌های رسانه‌ای را در این چارچوب باید دید.

این نماینده مجلس در توییت دیگری نوشت: اقتصاد ایران در اسارت دلال ها و واسطه ها با بیماری مزمنی که سالهاست با مسکّن ها زیست می‌کند، به ایستگاه دولت سیزدهم رسیده است. این دولت نه عوام فریب است نه بی توجه به آلام مردمی که به صداقتش دل سپرده‌اند. همه این دولت صادق الوعد را حمایت کنیم.

علی خضریان نماینده مردم تهران هم در توییتی عنوان کرد: رمز اینکه رهبر انقلاب در دیدار اخیر با بشار اسد، علی‌رغم خرابی‌های ناشی از جنگ، سوریه امروز را دارای احترام و اعتبار و به‌عنوان یک قدرت در نگاه دیگران می‌دانند، در خاصیت و ویژگی جهاد و جنگ مقابل زیاده‌خواهی برای هر ملتی است که گزینه مقاومت را انتخاب می‌کند.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز توییت کرد: امیدوارم سیاه‌بازی جدید ایران‌خودرو درست نباشد! درد تکذیب این میثاق‌نامه برای مردم بسیار کمتر از تایید آن است.

همچنین احمدامیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در توییتی نوشت: فرمایشات رهبری انقلاب و نظر رئیس جمهور محترم در خصوص کیفیت خودرو حجت را بر همه تمام کرد به نظر می رسد وزیر صمت در مرحله اول واردات خودرو با ارز منشاخارجی را شروع کنند.

وی در توییت دیگری با هشتگ های رئیسی و دولت صادق الوعد، عنوان کرد: صحبت‌های امشب رئیس جمهور دقیق با شجاعت و دلسوزی تمام و اطمینان بخش که قابل تقدیر است. همه باید دولت را برای اصلاحات اقتصادی که در راستای مبارزه با رانت و فساد وخدمت به مردم بخصوص محرومین است کمک کنیم.

سید محسن دهنوی دیگر نماینده تهران هم در حساب مجازی خود توییت کرد: اختلاف دو برابری قیمت کارخانه و بازار اتومبیل، ماحصل سال‌ها سوءاستفاده خودروسازان است و امروز نیز مورد تاکید رهبر انقلاب واقع شد.

وی اضافه کرد: با واردات فقط ۱۰۰ هزار خودرو در رده قیمتی پایین یا متوسط، قیمت‌های فعلی سقوط آزاد می‌کند اما تعارض منافع برخی و لابی انحصارگران تاکنون مانع شده است.

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران نیز در توییتر عنوان کرد: رشادت، فداکاری و ایثار از شاخصه های اصلی سپید و سرخ پوشانی است که در سخت ترین شرایط زندگی را به همنوعان خود هدیه می دهند. هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر بر اعضاء، داوطلبان و کارکنان ایثارگر جمعیت هلال احمر مبارک.

همچنین بیژن نوباوه نماینده مردم تهران توییت کرد: محسن برمهانی انتخاب جدید دکتر جبلی در پست معاونت سیما، از خانواده معظم شهدا و از نسلی دانش آموخته، کاردان و انقلابی است. رویش های تازه در مدیریت رسانه ملی نویدبخش رشد و ارتقای تولید در قواره انقلاب اسلامی و نیاز مخاطبان است.

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در توییتر نوشت: فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه:  "امروز کارهایی که دولت در زمینه اقتصادی در پیش دارد احتیاج به کمک همه دارد. " توصیه نیست؛ امر ولی فقیه است که مجلس انقلابی آماده کمک همه جانبه به دولت بوده و از این به بعد بیشتر خواهد بود. سمعاً و طاعتاً.

وی در توییت دیگری عنوان کرد: پرداخت حداقل ۱۰۰میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در ۴ سال گذشته با مابه التفاوت حداقل ۲۰هزار تومان یعنی سرازیر کردن بیت المال  به جیب عده ای خاص با حاتم بخشی مسئولان وقت. آیا نباید مسئولان وقت پاسخگو باشند و مجازات شوند و از حلقوم  چپاول گران بیرون کشیده و به بیت المال بازگردد؟

این نماینده مجلس همچنین در توییت دیگری نوشت: حساب کارشناسان دلسوز نگران تبعات تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از هیاهوی بنیان گذاران برباد دهنده بیت المال این رویه غلط که می‌خواهند از پاسخگویی فرار کنند و ذینفعانی که پول های هنگفت به جیب زدند جداست. دولت، مجلس و مردم  بر اجرای این تصمیم مصمم اند. این آغاز راه است.

مطهری در توییت چهارم خود خطاب به محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه، نوشت: برگزاری ۱۵۶ دیدار مردمی مقامات و مدیران دستگاه قضا در مساجد با مردم در ماه رمضان با دستور قاضی القضات درخصوص تبدیل مساجد به پایگاه هایی برای ملاقات های بی واسطه مسئولان قضایی با مردم اقدام مهمی بود در عرصه مردم داری بیشتر قوه قضائیه. خداقوت. اجرکم عندالله. 

ولی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان گرمی، مغان هم توییت کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران فرمودند: همه به دولت کمک کنند تا اقدامات اقتصادی خود را به سرانجام برساند. فصل الخطاب است، دستور امام المسلمین برای ترمیم معیشت و سفره مردم؛ آستین بالا می‌زنیم؛ بسم الله

مصطفی نخعی نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه نیز در توییتی با هشتگ شفافیت آرا نمایندگان، عنوان کرد: تصویب طرح تعیین تکلیف ناظرین کشاورزی در کمیسیون کشاورزی در زمان مطرح شدن در صحن، نهایت تلاش برای تصویب نهایی را انجام خواهم داد. پیگیر تعیین تکلیف طرح ساماندهی کارکنان دولت توسط کمیسیون اجتماعی و ارسال به صحن نیز هستیم.

امروز همچنین محمد صفایی نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان در حساب توییتری خود با هشتگ‌های عدالت ناموس آفرینش و اصلاح اقتصادی، نوشت: وزارت تعاون، با همکاری وزارت کشور، میبایست پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان را تکمیل نماید، با این اقدام علاوه بر حذف رانت، توزیع عادلانه یارانه‌ها صورت خواهد گرفت.

احمد نادری نماینده مردم تهران هم در توییتی با هشتگ مکتب حاج قاسم، عنوان کرد: شهدای عزیز خان‌طومان از جمله شهدای مدافع حرمی بودند که قصه غربت و حدیث شهادت غریبانه‌شان دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می آورد. یاد و خاطره شهید محمد بلباسی، شهید سعید انصاری و دیگر شهدای عزیز همیشه جاودان خواهد بود.

مالک شریعتی دیگر نماینده تهران نیز با هشتگ شفافیت، توییت کرد: امروز با "یک فوریت" طرح "منع استفاده مسوولین از امتیازهای ویژه" مخالفت کردم. متن طرح آنقدر ضعیف بود که گویا برای القای حمایت مجلس از ویژه‌خواری نوشته شده است! پی‌نوشت: طراح محترم، عضو موثر فراکسیون مستقلین است که قبلا با اصلاح "قانون نظارت بر رفتار نمایندگان" مخالفت کرده بودند.

همچنین محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و خمام در توییتی با هشتگ دولت صادق الوعد نوشت: فرق است بین کسی که در مورد تصمیم دولت با مردم صحبت کند، برای اقناع و آرامش آنها تلاش کرده و حمایت معیشتی به عمل آورد با کسی که پس از به آشوب کشیدن کشور با پوزخند بگوید من هم صبح جمعه فهمیدم. این تفاوت انتخاب‌ها است.

زهره الهیان نماینده مردم تهران هم در توییتر عنوان کرد: ساماندهی یارانه‌ها و گسترش عدالت اجتماعی؛ خواسته مردم، مجلس، دولت و حاکمیت است.  انتظار داریم دولت با مردم گفتگو کند و مانع ازهوچی گری عده‌ای سوءاستفاده‌گر اقتصادی شود. اصلاح ۸ سال سوء عملکرد کار آسانی نیست.

‌ جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ نیز توییت کرد: در چنین شرایطی چرا واردات خودرو ممنوع اعلام می‌شود، اگر دو شرکت تولیدکننده خودرو تعطیل شود و فقط مابه‌التفاوت قیمت مصرفی بنزین به آنها تعلق گیرد کار درست می‌شود. تذکر شفاهی صحن علنی مجلس ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی