اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استقبال تبریزی‌ها از جشنواره هنری شب های موسیقی

استقبال تبریزی‌ها از جشنواره هنری شب های موسیقی

جشنواره هنری شب‌های موسیقی تبریز که از 19 اردیبهشت آغاز و به مدت سه شب در سالن‌های مختلف شهر اجرا خواهد شد، با استقبال مردم هنردوست این کلانشهر مواجه شده است.

فرزاد ملازاده/ خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی با بیان اینکه این جشنواره با حضور 10 گروه موسیقی در حال برگزار است، گفت: جشنواره فوق با آثار متنوعی در قالب موسیقی سنتی ایرانی، موسیقی آذربایجان فولکلور، موغام و موسیقی پاپ با هنرمندی گروه های ده‌گانه در سالن‌های "استاد اقبال آذر، استاد صیامی و تربیت" تبریز در حال برگزاری است.
غلام‌رضا میرزا زاده، ضمن قدردانی از همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با دبیرخانه جشنواره و انجمن موسیقی آذربایجان شرقی، بر لزوم تداوم برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی – هنری در استان تأکید کرد و افزود: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها علاوه بر ارج نهادن به عرصه های فرهنگی و هنری استان، باعث شناسایی و معرفی توانمندی‌های موسیقی استان بویژه موسیق بومی – محلی خواهد شد.
این مسئول با اشاره به اینکه شرایط کرونای کشور، بخش فرهنگ و هنر را نیز تحت تأثیر قرار داد، برگزاری جشنواره‌های هنری – فرهنگی، پس از رکود چندین ماهه را فرصت مغتنمی برای امیدآفرینی بین هنرمندان، نوازندگان، آهنگ‌سازاران و خوانندگان گروه های موسیقی استان و بومی دانست.
گفتنی است، 120 هنرمند جوان و بومی در قالب 10 گروه موسیقی، از جمله دو گروه موسیقی نوجوانان هنرمند در این جشنواره حضور دارند؛ همچنین سامانه خرید "بلیط آل" برای دسترسی آسان و خرید بلیط‌های این جشنواره در دسترس علاقمندان و مخاطبان این جشنواره قرار گرفته است. برگزاری آئین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت موسیقی استان، تجلیل از برترین‌های استانی جشنواره موسیقی جوان و رونمایی از سایت انجمن موسیقی آذربایجان شرقی از برنامه‌های جنبی اختتامیه جشنواره موسیقی شب‌های تبریز خواهد بود.

کپی