اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

برای سم زدایی مواد مخدر به کدام کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنیم؟

برای سم زدایی مواد مخدر به کدام کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنیم؟

سم زدایی مواد مخدر در کلینیک ترک اعتیاد معتبر باید انجام شود تا بازگشت مجدد شخص به سمت اعتیاد به صفر برسد.

سم زدایی مواد مخدر در کلینیک معتبر ترک اعتیاد

سم زدایی مواد مخدر اولین مرحله برای قدم گذاشتن در مسیر پر از فراز و نشیب حرکت به سمت داشتن زندگی سالم و بهبودی کامل است. مدت زمان لازم برای انجام فرآیند سم زدایی بدن با هدف ترک اعتیاد تریاک و سایر مواد مخدر و یا محرک، بسته به شرایط بیمار و میزان تمایل و اعتیاد او نسبت به مصرف این مواد اعتیادزا بسیار متغیر است.

با روش‌های مختلف برای سم زدایی بدن از مواد اعتیادزا آشنا شوید

در یک دسته بندی کلی می‌توان گفت که عموما سم زدایی به دو صورت سم زدایی تدریجی و سم زدایی فوق سریع اعتیاد انجام می‌شود. سم زدایی تدریجی اعتیاد که بین 10 الی 20 روز به طول می‌انجامد. روشی که استفاده از آن به دید بسیاری از پزشکان و تیم‌های درمانی مستقر در بهترین مراکز ترک اعتیاد، نسبت به سم زدایی فوق سریع، موثرتر است. از سم زدایی فوق سریع عموما برای افرادی استفاده می‌شود که دوز مصرفی آن‌ها بسیار کم و محدود (کمتر از 1 گرم) بوده و یا اینکه مدت زمان زیادی از اعتیاد آن‌ها نسبت به مصرف مواد اعتیادزا نمی‌گذرد.

از آشنایی با سم زدایی فوق سریع تا محدودیت‌های استفاده از این روش برای افراد مختلف

در این بین نیز استفاده از روش‌های سم زدایی سریع و فوق سریع urod نیز در بسیاری از مراکز و یا کلینیک‌های ترک اعتیاد رایج است. این روش سم زدایی برای تمامی افراد قابل استفاده نبوده و در استفاده از آن محدودیت‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال، لازم است که فرد به هیچگونه بیماری زمینه‌ای و یا بیماری‌های قلبی-عروقی و گوارشی و همچنین دیابت مبتلا نباشد.

 

مراجعه به مراکز و یا کلینیک ترک اعتیاد معتبر، راهی مطمئن برای درمان اصولی اعتیاد

مراجعه به مراکز و یا کلینیک‌های ترک اعتیادی که فعالیت‌های آن‌ها دارای مجوز از سوی وزارت بهداشت و درمان است، راهی مطمئن برای درمان اصولی ترک اعتیاد به شمار می‌رود. کلینیک‌هایی که بیشتر شبیه به یک مرکز درمانی هستند تا یک کمپ ترک اعتیاد.

مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی، بهترین مرکز ترک تریاک و دیگر مواد مخدر و محرک بوده که به صورت 24 ساعته اقدام به پذیرش بیماران (آقایان و خانم‌ها) می‌کند. بعد از پذیرش بیماران نیز بلافاصله پرونده پزشکی را برای مراجعه کنندگان خود تشکیل می‌دهد و کلیه‌های تست‌های تشخیصی لازم جهت تشخیص دقیق نوع ماده مصرفی که فرد نسبت به مصرف آن اعتیاد دارد را برای او تجویز می‌کند. بعد از انجام بررسی‌های لازم نیز بسته به شرایط روحی و جسمی بیمار، مدت زمانی که از اعتیاد فرد می‌گذرد و همچنین میزان اعتیاد او، یک برنامه درمانی تدوین می‌شود. در این مرکز ترک اعتیاد در کنار ارائه به روزترین و موثرترین روش‌های درمانی و دارویی همچون کاشت کپسول نالتروکسان در بدن افراد، از خدمات روان درمانی و روان شناسی نیز برای درمان بیماران استفاده می‌شود. روش‌های درمانی همچون گروه درمانی، خانواده درمانی و .... که مدت زمان ارائه آن‌ها به هر یک از بیماران بسته به شرایط آن‌ها بسیار متغیر است. استفاده از روش‌های درمانی همچون ایمپلنت نالتروکسان که درخیلی از منابع و مراجع علمی معتبر از آن به عنوان درمان قطعی اعتیاد یاد می‌شود، به ویژه برای افرادی که بنابر هر دلیلی، قادر به استفاده از مواد دارویی نیستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این مرکز نسبت به دیگر کلینیک‌های ترک اعتیاد شهر تهران ارائه خدمات رفاهی، VIP و هتلینگ برای بیماران است. از دیگر مزایای کلینیک پیام تندرستی می‌توان به این مساله اشاره کرد که از هیچگونه ماده شبه مخدری همچون شربت تریاک، قرص ب 2، متادون و .... برای درمان اعتیاد  استفاده نمی‌شود.

کپی