اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

هدفمندی یارانه‎‌ها فقر مطلق را ریشه‌کن می‌کند

هدفمندی یارانه‎‌ها فقر مطلق را ریشه‌کن می‌کند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمندی یارانه‌ها موجب عدالت در توزیع یارانه‌ها و ریشه‌کن کردن فقرمطلق خواهد شد.

به گزارش ایران آنلاین،حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در خصوص اظهارات شب گذشته رئیس‌جمهور گفت: سرمایه دولت، صداقت است و رئیس‌جمهور توانست اعتماد مردم را جلب کند.

وی ادامه داد: دولت به دنبال اصلاح رویه‌های غلط اقتصادی است؛ رویه‌هایی که در ۴۰ سال گذشته اصلاح نشده و باید اصلاح شود.

نقدعلی افزود: اگر قبل از هدفمندی آرد و نان، واریز یارانه نقدی انجام می‌شد، این اضطراب در جامعه شکل نمی‌گرفت اما صحبت‌های شب گذشته رئیس‌جمهور، همراهی و اعتماد مردم را در پی داشت.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه رهبر انقلاب همواره تأکید دارند که نباید با دشمنان مخرج مشترک داشته باشیم، گفت: مقام معظم رهبری بر اقدامات و برنامه‌های دولت مُهر تائید زدند که نشان می‌دهد ریل حرکت دولت درست است. باید دولت و مجلس با همکاری یکدیگر این اصلاحات اقتصادی را با کمترین خطا اجرایی کنند.

وی تصریح کرد: همراهی دولت و مجلس در این برهه زمانی ضروری است.

نقدعلی گفت: یارانه‌های آشکار و پنهان، رانت عجیبی را برای فرصت‌طلبان ایجاد کرده بود بنابراین امروز گریزی جز اصلاح این رویه نیست. دولت باید دست رانت‌خواران را کوتاه کند. این امر موجب عدالت در توزیع یارانه‌ها و ریشه‌کن کردن فقر خواهد شد.


انتهای پیام/


 

 

کپی