اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سیدحسن نصرالله: دغدغه مردم لبنان وضعیت معیشتی است نه سلاح مقاومت

سیدحسن نصرالله: دغدغه مردم لبنان وضعیت معیشتی است نه سلاح مقاومت

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت که نظرسنجی های مراکز مطالعاتی نشان می دهد که دغدغه اکثریت مردم لبنان وضعیت معیشتی و نه سلاح مقاومت است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا /سیدحسن نصرالله روز دوشنبه در یک تجمع انتخاباتی تاکید کرد کسانی که امروز خواهان خلع سلاح مقاومت و خلاص شدن از حزب الله و همپیمانانش هستند در خصوص آنچه بر جنوب لبنان و رنج های مردم آن از رژیم صهیونیستی گذشت خود را به فراموشی زده اند.

وی گفت برخی از گروههای سیاسی از سلاح مقاومت در نبردهای انتخاباتی استفاده ابزاری می کنند. آنها واقف نیستند به اینکه دغدغه مردم موضوع پول هایی است که در بانک ها سپرده گذاری شده است .

سید نصرالله با بیان اینکه مقاومت اسرا را آزاد کرد و با سربلندی به لبنان بازگرداند، گفت: مقاومت آخرین زنگ را در جسد رژیم اسرائیل به صدا درآورد و آخرین میخ را بر تابوت پروژه اسرائیل زده است.

وی مختل کردن مین های فرقه ای را از جمله دستاوردهای مقاومت دانست و افزود: مقاومت اعتماد به نفس مردم عرب و توانایی پیروز شدن را به آنها بازگرداند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: صادقانه بگویم، این مقاومت است که از روستاهای جنوب محافظت می کند و از ۱۶ آگوست ۲۰۰۶ همه روستاهای جنوب به برکت مقاومت از امنیت، سربلندی، حاکمیت و نشاط برخوردارند.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: وقتی از افرادی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند راه جایگزین درخواست می کنیم هیچ جایگزینی ارائه نمی دهند.

وی افزود: در سال ۲۰۰۶ در میز گفت و گو راهبرد دفاعی  لبنان را ارائه دادیم اما از طرف مقابل پاسخی دریافت نکردیم و تا آخرین نفس آماده بررسی برنامه راهبردی دفاعی لبنان هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با طرح این سوال که آیا اکنون ارتش لبنان با امکانات اندک خود توانایی حمایت از لبنان را دارد؟، گفت: افرادی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند دانسته یا ندانسته می خواهند لبنان را در برابر دشمن صهیونیستی بی دفاع کنند، آنان می خواهند که لبنان آخرین ورق برنده اش در زمینه استخراج نفت و گاز در آبهایی سرزمینی اش را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه لبنان دارای میلیاردها دلار ثروت نفتی و گازی در آبهای سرزمینی خود است که به ما امکان می دهد تا بدهی هایمان را پرداخت کنیم و کشور آسیب دیده، گرسنه ، غارت شده و فقیر ما نیازمند صدها میلیارد دلاری است که در آبهای سرزمینی مان موجود است، افزود: به حکومت و مردم لبنان می گویم دارای مقاومتی شجاع و قدرتمند هستید که می توانید به دشمن بگویید درصورتیکه بخواهد مانع لبنان شود با مانعی به نام مقاومت ربرو خواهد شد.

/انتهای پیام

کپی