اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پاسخ مثبت به 77 درصد از نامه‌های مردمی در سفر رئیس جمهوری به بوشهر

پاسخ مثبت به 77 درصد از نامه‌های مردمی در سفر رئیس جمهوری به بوشهر
فاطمه رفاهت خبرنگار

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری بوشهر گفت: 37 درصد از نامه‌های مردمی در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پاسخ مثبت دریافت کرد و به 40 درصد موارد نیز مشاوره لازم و راهکار برای حل مشکل ارائه شده است.

محمدحسین ستوده روز دوشنبه در گفت وگو با ایران آنلاین، اعلام کرد: در سفر شانزدهم مهر ماه رئیس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر 15 هزار نامه مردمی دریافت شد که در 5 روز با 200 نفر نیرو ساماندهی و ثبت سامانه سامد که پس از ان به دستگاه‌های مرتبط ارجاع شد.
وی افزود: 14 هزار و 854 نامه حاوی درخواست‌های مختلف و 85 مورد شکایت، 27 مورد انتقاد و 22 مورد ارائه ایده و نظر بوده است که 37 مورد پاسخ مثبت و 40 مورد مشاوره و راهکار دریافت کرده‌اند و 12 درصد موارد نیز در دست بررسی و اقدام است.
ستوده اضافه کرد: 2 درصد از نامه از نامه‌های دریافت شده به دلیل نداشتن نشانی لازم بایگانی شده و 9 درصد موارد نیز از دستگاه مربوط پاسخ منفی دریافت کرده‌اند که یا حاوی درخواست‌های غیر قانونی بوده و یا تحقق انها امکانپذیر نبوده است.
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری بوشهر ادامه داد: درخواست‌هایی مبنی بر کمک مالی به منظور امرار معاش، بدهی، جهیزیه و تحصیل با 2 هزار و 296 مورد، اشتغال با 2 هزار و 588 مورد، وام قرض‌الحسنه با 922 مورد، تبدیل وضعیت شغلی با 733 مورد و وام خود اشتغالی با 683 مورد بیشترین فراوانی را در نامه‌های مردمی بوشهری‌ها به رئیس جمهور داشته است.
وی اعلام کرد: تا کنون مبلغ 5 میلیارد تومان به صورت بالعوض به 2 هزار و 510 نفر پرداخت شده است که برای تحقق آن  علاوه بر راستی آزمایی از دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد، بانک‌ها و دیگر نهادها کمک گرفته شده است.
ستوده ادامه داد: همچنین 14 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه 15 میلیون تومانی به 933 نفر تعلق گرفته است و این تسهیلات هنوز از سوی 5 بانک عامل تعیین شده در حال پرداخت است.
مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری بوشهر اضافه کرد: 100 میلیارد ریال نیز به صندوق کارآفرینی امید استان اختصاص پیدا کرده که تا کنون با پیگیری‌های انجام شده 30 میلیارد آن محقق شده است.
وی عنوان کرد: دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری بوشهر با 2 هزار و 270 نامه، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یکهزار و 883 نامه، صندوق کارآفرینی امید با یکهزار و 529 نامه، کمیته امداد با 741 نامه و اداره کل راه و شهرسازی با 737 نامه بیشترین هدف نامه های مردمی در سفر رئیس جمهور به این استان بودند.
ستوده اظهار کرد: ساماندهی و بررسی و پیگیری نامه‌های ارسال شده مردمی فعالیتی بسیار سنگین بود که با تلاش شبانه روزی متولیان امر به انجام رسید.

کپی