اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سرپرست آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت و گو با «ایران‌آنلاین» عنوان کرد:

تلاش برای حذف مدارس کانکسی

تلاش برای حذف مدارس کانکسی
سیدکمال ضیایی خبرنگار

خراسان رضوی، 30 مدرسه کانکسی با 70 کانکس دارد که طبق مصوبات سفر رئیس‌جمهوری، جمع‌آوری و ایجاد فضای آموزشی جایگزین برای آنها در دستور کار اداره‌کل آموزش و پرورش استان قرار دارد.

به گزارش ایران آنلاین، سرپرست آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن بیان این مطلب از وجود 75 کلاس کانکسی برای دانش‌آموزان عشایری استان خبر داد و گفت: هر چند نمی‌توان این تعداد را به دلیل قابلیت جابجایی در ییلاق و قشلاق عشایر حذف کنیم اما ایجاد جلوه بصری و فضاسازی مناسب در آنها، بطوریکه عطر کلاس درس در فضای آن به مشام برسد را باید مد نظر قرار داد.
سید امیر شوشتری، در ادامه با بیان اینکه هوشمندسازی کلاس‌ها از اولویت‌های تجهیزاتی مدارس است، تصریح کرد: این مسأله نقش موثری در تسهیل یادگیری و کیفیت‌بخشی آموزشی دارد و بر اساس، 70 درصد مدارس استان را به تجهیزات الکترونیکی تجهیز کرده‌ایم.
این مسئول، همچنین درباره سرانه فضای آموزشی در استان نیز عنوان کرد: استاندارد سرانه فضا برای هر دانش‌آموز 20/8 و ۹ مترمربع در کشور است که میانگین کشوری این رقم حدود ۵ مترمربع برآورد شده و این رقم در استان خراسان رضوی 37/4 مترمربع است که رقم قابل قبولی است.
شوشتری، با بیان اینکه استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور است، تلاش برای شناسایی و بازگرداندن دانش‌آموزان محروم و بازمانده از تحصیل را از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش استان عنوان کرد و درباره وضعیت دانش‌آموزان مجهول‌الهویه نیز گفت: شناسایی، سنجش و جذب دانش‌آموزان مجهول‌الهویه از برنامه‌های جدی ماست و در این زمینه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.
وی ادامه داد: برای تحصیل دانش‌آموزان مجهول‌الهویه در مدارس، کمیسیونی تشکیل می‌شود و بعد از دادن هویت موقت به دانش‌آموز اجازه تحصیل در پایه مربوطه ارائه خواهد شد.

کپی