اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون اجرایی رئیس جمهور : اصلاح نظام اقتصادی مانع رانت خواری و ویژه خواری می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور : اصلاح نظام اقتصادی مانع رانت خواری و ویژه خواری می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: پیگیری مصوبات سفرهای استانی شرط لازم و کافی است و انتظار این است تعاملات خود را با حوزه سامد تقویت کنید.

به گزارش ایران آنلاین، سید صولت مرتضوی در دومین نشست هم اندیشی با نمایندگان وزارتخانه ها در سفرهای استانی و مدیران کل حوزه وزارتی و بازرسی دستگاه های اجرایی با موضوع ارتباطات مردمی خطاب به آنها گفت: شما پیشانه پیشانی دولت هستید و دولت صرف به معنای قوه نیست دولت یعنی حاکمیت و شما محل مراجعه مردم هستید.

مرتضوی افزود: باید ارتباطات را با مردم قوی کنیم و سفرهای استانی این است که به ما بیاموزد آنچه هست، همان مردم هستند.

وی اضافه کرد: پیگیری مصوبات سفرهای استانی شرط لازم و کافی است و انتظار این است تعاملات خود را با حوزه سامد تقویت کنید و پاسخگو باشید آنکه مسوول است باید پاسخگو باشد و همه باید پاسخگو باشند.

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: باید پیشخوان خدمت درست کرد تا مردم بدون واسطه مسایل خود را بیان کنند.

مرتضوی افزود: این نشست ها برای میز خدمت و پاسخگویی به مشکلات مردم است و در سفرهای استانی حوزه ارتباطات مردمی تمام قد وارد می شوند و دستگاه های اجرایی را وارد استان می کنند تا به سوال ها و نیازهای مردم پاسخ دهند. 

معاون رییس جمهور ادامه داد: بخش قابل توجهی از مشکلات مردم حل می شود و بخشی از مباحث درباره ارتباط تلفنی و ارسال پیامک و ارسال نامه است و دفتر ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری به تفکیک به وزارتخانه ها ارسال می کند و آنها مکلف به بررسی  و اقدام هستند.

مرتضوی درباره برگزاری نشست امروز توضیح داد برگزاری این نشست با هدف هماهنگی جدیدی است تا پاسخگویی به مردم روان تر شود و یک ارزیابی از دستگاه های اجرایی در حال انجام است که نتیجه آن از سوی مرکز ارتباط مردمی نهاد اعلام می شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران یکی از مزایای اصلاح نظام اقتصادی را جلوگیری از رانت خواری و ویژه خواری عنوان کرد و گفت: با این اقدام اقتصاد ملی و رقابت پذیر می شود.

 مرتضوی  همچنین درباره مزایای نظام اصلاح اقتصادی گفت: قانونگذار به دولت برای سال های ١٤٠٠و ١٤٠١تکلیف کرده است و تصمیم دولت برای اجرای قانون است و این تصمیم برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه است.

وی تصریح کرد: این تصمیم باعث جلوگیری رانت خواری و ویژه خواری ها می شود و در نهایت اقتصاد ملی و رقابت پذیر می شود یعنی اقتصاد برای همه. 

معاون رییس جمهور ادامه داد: مهمترین دغدغه رئیس جمهور این است که اقشار ضعیف جامعه نباید آسیب ببیند و دولت پشت مردم است یعنی این دولت اگر بنا باشد به خیلی از طرح ها کمتر اعتبار بدهد به طور یقین اجازه نخواهد داد که قشرهای دهک های پایین آسیب ببیند که همه از مزایای این طرح است.انتهای پیام/

 

 

 

کپی