اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آغازطرح بسته امنیت غذایی دانش آموزی در البرز

آغازطرح بسته امنیت غذایی دانش آموزی در البرز
حبیب توانگر خبرنگار

طرح بسته امنیت غذایی دانش آموزی موسوم به باغ با حضور وزیر آموزش و پرورش بصورت آزمایشی در دبستان شهیدان اسدی لاری در محمدشهر کرج، مرکز استان البرز آغاز شد.

به گزارش ایران آنلاین ،  وزیر آموزش و پرورش در آیین آغاز این طرح ضمن تبریک هفته معلم و پاسداشت مقام این عزیزان گفت: تقارن روز معلم  با شهادت استاد مطهری که به حق از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است ضرورت پاسداشت این قشر فرهنگی و زحمتکش را دو چندان می کند.
یوسف نوری اظهار داشت: با توجه به کمبود سرانه فضای آموزشی در البرز که از میانگین سایر استانهای کشور نیز کمتر است ، دولت سیزدهم بنا دارد تا با کمک خیرین به یاری آموزش و پرورش این استان شتافته تا دانش آموزان که به حق سرمایه های کشور محسوب می شوند در شرایط مناسب به امر تعلیم و تربیت بپردازند.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح برای سال تحصیلی 1401 – 1402 یک هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است تصریح کرد:  طرح بسته امنیت غذایی سه میلیون دانش آموز را در مناطق کم برخوردار کشور شامل می شود که امید است با کمک خیران این تعداد به پنج میلیون نفر افزایش یابد .
نوری خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح 35 هزار دانش آموزان مشغول تحصیل در 97 مدرسه در استان البرز هفته ای دو روز زیر پوشش تغذیه رایگان قرار می گیرند .
به گفته وی این طرح در سال تحصیلی آینده نیز ادامه خواهد داشت .
مدیر کل آموزش و پرورش البرز نیز در این آیین گفت: اکنون بیش از  520 هزار دانش آموز در کمتر از 900 مدرسه این استان مشغول تحصیل هستند که این امر بیانگر کمبود فضاهای آموزشی در البرز است .
علی حجر گشت با اشاره به مهاجرپذیری بالای البرز اظهار امیدواری کرد: با نگاه ویژه دولت و کمک خیران کمبود فضاهای آموزشی این استان بتدریج کاهش یابد .

کپی