اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام‌کرد:

تداوم باد شدید، باران و نفوذ گرد و خاک در آسمان چندین استان

تداوم باد شدید، باران و نفوذ گرد و خاک در آسمان چندین استان

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هوای ابری، وزش باد شدید، رگبار باران و نفوذ گرد و خاک از عراق به چندین استان کشور، پدیده غالب جوی امروز و فردا خواهد بود.

به گزارش ایران آنلاین،«کبری رفیعی» امروز درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار ایرنا گفت: امروز شدت نفوذ گرد و غبار از عراق به استان کرمانشاه افزایش می‌یاید و موجب کاهش کیفیت هوا در کل استان می‌شود. این وضعیت امروز به نواحی مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز هم کشیده می‌شود.

وی ادامه‌داد: امروز همچنین تمرکز بارش‌ها در شمال‌غرب و شمال کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخشی‌هایی از شرق، مرکز و جنوب کشور خواهد بود و برای این مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

رفیعی اضافه‌کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز در شمال‌غرب، استان‌های ساحلی خزر و برخی مناطق شمال‌شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه کاهش پنج تا هشت درجه‌ای دما در شمال‌شرق کشور پیش بینی می‌شود.

وی با اعلام صدور هشدار دریایی توضیح‌داد: امروز و فردا محدوده خلیج فارس، بخش‌های مرکزی و شرقی متلاطم پیش بینی می‌شود که از ظهر دوشنبه تا پایان وقت سه‌شنبه شدت یافته و بیشینه ارتفاع حداکثر ۲ متر در بندر بوشهر و شرق خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی گفت: در این مدت شرق عمان در استان سیستان و بلوچستان و پاره ای از مناطق مرکزی و تنگه هرمز مواج و متلاطم و ارتفاع امواج حداکثر ۱.۵ متر پیش بینی می شود.


انتهای پیام/


 

 

کپی