اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

هوای تهران ناسالم است

هوای تهران ناسالم است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد، وضعیت هوای تهران اکنون با عدد ۱۲۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۱۲۴ و ناسالم برای گروه های حساس است که به همین منظور پیشنهاد می شود که سالمندان و کودکان تا جایی که امکان دارد در فضای باز حضور نداشته باشند زیرا تهران در شرایط ناسالم است.

از ابتدای سال جاری تاکنون هوای تهران دو روز هوای پاک، ۳۵ روز هوای قابل قبول و ۱۰ روز ناسالم و یک روز خطرناک بوده است.

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد

سیدمحمدمهدی میرزایی قمی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز در این باره که هوای تهران در هیچ یک از روزهای دومین هفته اردیبهشت آلوده نبوده است، گفت: اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهر تهران طی هفته گذشته از ۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت در همه روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.

به گفته وی، بالاترین شاخص ثبت شده در این هفته برابر ۹۸ بوده که در روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ثبت شده است و کمترین میزان نیز مربوط به روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت با عدد ۷۳ بوده است.

میرزایی قمی تصریح کرد: تعطیلات هفته گذشته و همچنین بارش باران‌های پراکنده، مانع افزایش شاخص در شهر تهران گردید و غلظت میانگین در شهر در شرایط قابل قبول باقی ماند، هرچند شرایط کیفی هوا به علت وجود گرد و غبار به شرایط پاک نیز نزدیک نشد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در همه روزهای هفته مذکور آلاینده شاخص شهر تهران ذرات معلق کوچکتر از از دو و نیم میکرون بود و در مجموع نسبت به هفته قبل از آن یعنی ۳ تا ۹ اردیبهشت که دو روز ناسالم برای گروه‌های حساس در آن ثبت شد، شرایط هفته گذشته مطلوب‌تر بود.

در برخی ساعات روزها و هفته‌های جاری به علت احتمال افزایش گرد و غبار، شرایط کیفی هوا می‌تواند فراتر از حد مجاز قرار گیرد و لازم است که شهروندان مراقبت‌های لازم را در این مواقع انجام دهند و به ویژه گروه‌های حساس در ساعات آلوده، از حضور در اماکن روباز خودداری کنند؛ شهروندان می‌توانند برای برخورداری از آخرین اطلاعات کیفیت هوای پایتخت، از اپلیکیشن رایگان کیفیت هوای تهران استفاده کنند.

/انتهای پیام

 

کپی