اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

افتتاح 10 خانه‌ هلال در خراسان جنوبی

افتتاح 10 خانه‌ هلال در خراسان جنوبی
محمد قربانی خبرنگار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از افتتاح خانه های هلال در استان خبر داد و گفت: سال گذشته حدود ۵ میلیارد تومان کمک‌های حمایتی و درمانی در استان انجام شده است.

 به گزارش ایران آنلاین ، محمدرضا رضایی ظهر امروز اظهار داشت: ۱۸ اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی صلیب سرخ و آغاز هفته هلال احمر نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه هلال احمر یک شبکه جهانی است و به عنوان یک عضو صلیب سرخ باید همه قوانین آن را رعایت کنیم گفت: در هفته‌ هلال احمر ۱۵ برنامه در استان انجام می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: یکی از برنامه‌های محوری نیز برگزاری مانور اضطراری درمانی است که در روستای ورزگ قاین با حدود ۲۴۰ خانوار جمعیت روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
رضایی با بیان اینکه خدمات بهداشت و درمان مانند تغذیه کودکان و بهداشت روانی انجام می‌شود تصریح کرد: پیاده روی اعضای جوان و امدادگران و همایش ۳۰۰ نفری با تجلیل از امدادگران و جوانان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به انجام فیزیوتراپی با تخفیفات ویژه برای بیماران در روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه ادامه داد: برپایی ایستگاه سلامت، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مانور آمادگی در برابر حوادث، برپایی نمایشگاه عکس و مسابقه نقاشی کودکان از جمله برنامه‌های هلال احمر در استان است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۰ خانه هلال در استان افتتاح می‌شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰۰ خانه هلال و ۲۵ پایگاه امداد و نجات در استان وجود دارد.
رضایی بیان کرد: خانه‌های هلال نقش هلال احمر کوچک در حوزه جغرافیایی خود دارند و ارزیابی‌ها و کمک‌های  اولیه در خانه هلال انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه نخستین رتبه جذب در استان را جوانان دارند گفت: در سال گذشته حدود ۵ میلیارد تومان کمک‌های حمایتی و درمانی در استان انجام شده است.
 

کپی