اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دادستان تاکستان کارخانه های روغن خوراکی را به افزایش 2 برابری تولید مکلف کرد

دادستان تاکستان کارخانه های روغن خوراکی را به افزایش 2 برابری تولید مکلف کرد

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان، گفت: با توجه به کمبود های اخیر روغن خوراکی در بازار دستور قضایی صادر شد تا واحد تولید روغن خوراکی واقع در شهرستان تاکستان تا زمان رفع کمبود در بازار کشورتولید روزانه خود را به 2 برابر یعنی از 400 تن به 800 تن افزایش دهند.

به گزارش ایران آنلاین ،حسین رجبی، در رابطه با اقدامات دادستانی شهرستان تاکستان به جهت رفع کمبود روغن در بازار،  گفت: شرکت تولیدی روغن خوراکی اویلا وفامیلا تنها واحد تولید کننده روغن خوراکی در استان قزوین است که در شهرستان تاکستان واقع شده و تولید۴۰ درصد روغن خوراکی کشور را به عهده دارد.

وی افزود: این واحد تولیدی ظرفیت تولید روزانه 400 تن روغن خوراکی جامد، مایع وسرخ کردنی را دارد که این محصولات پس از تولید به جهت پخش در کلیه فروشگاه های کشور به تهران ارسال می شوند.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان به کمبود های اخیر روغن خوراکی در بازار کشور اشاره کرد و افزود:  تبلیغات منفی معاندان بخصوص در فضای مجازی به دلیل کمبود روغن موجبات نگرانی مردم را فراهم کرده است .

رجبی با اشاره به شعار سال ودستورالعمل رئیس قوه قضاییه  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: به موجب مجموع این عوامل در دادستانی شهرستان تاکستان دستور قضایی صادر شد تا واحد تولید روغن خوراکی فوق الذکر تا زمان رفع کمبود در بازار کشورتولید روزانه خود را به 2 برابر یعنی از 400 تن به 800 تن افزایش دهند.

وی با اشاره به تزریق مواد اولیه لازم به جهت تولید روغن خوراکی به این کارخانه، گفت: این کارخانه مکلف به اجرای  دستورقضایی صادر شده مبنی بر  افزایش تولید روزانه روغن خوراکی است و دادستانی شهرستان تاکستان و مقامات قضایی استان قزوین بر اجرای این دستور تا ارسال محصولات به تهران نظارت کامل خواهند داشت.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان اضافه کرد: اطمنیان داریم که در استان تهران نیز نسبت به توزیع این روغن های خوراکی در تمامی فروشگاه ها و تا رفع مشکلات مردم  نظارت و مدیریت صحیح صورت خواهد گرفت.

رجبی در ادامه عنوان کرد: در بازدید دادستانی شهرستان تاکستان از شرکت تولید روغن خورایی اویلا و فامیلا در استان متوجه شدیم که این شرکت برای افزایش دو برابری وحتی تا روزانه یک هزار تن روغن خوراکی آمادگی دارد اما در صورت تحقق این امر به موجب دستور قضایی با مشکل اضافه بار مصرف برق، آب و افزایش تولید پسماند مواجه خواهد شد.

وی افزود: با پیگیری و ارتباط دادستانی شهرستان تاکستان با مدیرعاملان شرکت توزیع برق و آب وفاضلاب و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین جهت رفع مشکلات مطروحه هماهنگی های لازم صورت گرفت و قرار شد با مساعدت این مسئولان استانی به زودی با صدورمجوزهای لازم این مشکلات رفع شوند.

کپی