اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
موسی کولیبالی، مدافع اهل مالی فولاد در گفت و گو با «ایران»:

سبک مربیگری نکونام لالیگایی است

سبک مربیگری نکونام لالیگایی است
محمدمحمدی سدهی

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2022 به پایان رسید و از میان سپاهان و فولاد (2 نماینده ایران در این رقابت‌ها)، تنها تیم خوزستانی موفق شد به مرحله حذفی صعود کند؛ تیمی که خط دفاع مستحکمی دارد و تنها با 2 گل خورده توانست به مرحله بعد راه باید. در این میان موسی کولیبالی یکی از مدافعان فولاد در این مهم نقش پررنگی داشت و یکی از عناصر موفقیت تیم جواد نکونام محسوب می‌‌شود.

روزنامه ایران: موسی کولیبالی، مدافع اهل مالی فولاد درخصوص عملکرد این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به خبرنگار «ایران» گفت:‌ «بازی‌های خوبی  پشت سر گذاشتیم که حاصل آن صعود به دور حذفی بود. کارمان در مرحله گروهی و مصاف با تیم‌های خوب الغرافه، الشباب و آخال ترکمنستان سخت بود اما توانستیم مأموریت سخت را با موفقیت به پایان برسانیم. یکی از مشکلات اصلی، هوای گرم عربستان بود. گرچه ما با هوای گرم بیگانه نیستیم و هوای اهواز هم همیشه گرم است اما بازی اول مان در کنار دریا برگزار شد که گرما و رطوبت بالا اذیت کننده بود. بازی کردن در این شرایط کار هر تیمی را سخت می‌‌کند.»


شماره 5 فولاد صحبت‌هایش را با اشاره به بازی با الغرافه ادامه داد: ‌«بازی با این تیم بسیار سخت بود چون بازیکنان بسیار خوبی داشت. نمی‌شد در همان بازی اول که بازی سختی است، براحتی این تیم را شکست داد. علاوه بر این چمن ورزشگاه کیفیت بالایی نداشت. با توجه به این شرایط مساوی بدون گل نتیجه خوبی بود و باعث شد باانگیزه بیشتری مسابقات را دنبال کنیم.»


کولیبالی در دقیقه 96 بازی با آخال ترکمنستان گل زد، گلی مهم که کمک زیادی به فولاد برای صعود از مرحله گروهی بود. مدافع فولاد در این خصوص گفت: ‌«گل سختی زدم و هنگام ضربه، توپ پایین بود و سعی کردم سرم را پایین بیاورم و بچرخانم که خوشبختانه این گونه هم شد. گل زدن خیلی لذتبخش است و حالا از نظر من فوتبال 96 دقیقه است. کار ما در بازی با نماینده ترکمنستان گره خورده بود اما خوشبختانه با گل من توانستیم این تیم را ببریم. در واقع گره بازی با نماینده ترکمنستان به دست من باز شد.» این مدافع اهل مالی ادامه داد: ‌«فولاد همیشه تا آخر بازی تلاش می‌‌کند  اما گاهی در دقایق آخر بازی هم گل خورده‌ایم مثل همان گلی که از شباب الاهلی در دقیقه 86 خوردیم. ما بازیکنان خوبی داریم و با تکیه به همین بازیکنان توانستیم از مرحله گروهی با قدرت صعود کنیم و حالا هدف‌مان شکست الفیصلی عربستان و صعود به مراحل بالاتر است.»


او درباره سوالی مبنی بر اینکه نظرش در خصوص غیبت پرسپولیس و استقلال در این دوره از رقابت‌های آسیا چیست؟ پاسخ داد:‌ «جای پرسپولیس و استقلال خالی بود و با تصمیم ای‌اف‌سی، متأسفانه نتوانستند در این دوره بازی کنند. این دو تیم قدرت‌های فوتبال ایران هستند و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات‌شان برطرف شود و هواداران‌شان بازهم آنها را در آسیا ببینند. حضور تیمی مثل پرسپولیس که در سال‌های گذشته 2 بار فینال را تجربه کرده، به ما کمک می‌‌کرد تا با اعتماد به نفس بیشتری در رقابت‌ها حاضر شویم.»


فولاد ملی‌پوش ندارد و اینکه چگونه این تیم موفق به صعود به دور بعد شد، سؤال دیگری است که موسی این گونه پاسخ آن را داد:‌ «ما ملی‌پوش نداریم اما مربی‌ای داریم که فوتبال را بلد است و معلوم بود که با تلاش او تیم بالا می‌‌آید. من پیش از رقابت‌ها با آقای نکونام صحبت کردم او همان  بازی اول گفت که فولاد می‌‌تواند از مرحله گروهی صعود کند و این اتفاق هم افتاد. نکونام مربی قدرتمندی است، او 7 سال در لالیگا بازی کرده و تجربه بسیار خوبی دارد تا تیم را در آسیا به موفقیت برساند. سبک مربیگری نکونام همانند سبک مربیان لالیگایی است. او سال‌ها در تیم‌های لالیگایی بازی کرده و این طبیعی است که با تجربه لالیگایی در مسابقات حاضر شود. او به هر تیمی که می‌‌رود سطح آن تیم را بالا می‌‌برد. بازیکنان فولاد امسال شانس خوبی دارند تا با نشان دادن خود در لیگ قهرمانان آسیا در سال جام جهانی به تیم ملی دعوت شوند. خیلی امیدواریم که تیم ما امسال در لیگ قهرمانان نتیجه بگیرد و در مرحله حذفی هم با قدرت ظاهر شود.» مدافع فولاد درخصوص حذف سپاهان هم صحبت کرد: ‌«سپاهان بازیکنان بسیار خوبی دارد اما این تیم با یک تاکتیک مشخص بازی می‌‌کرد و تنوع تاکتیکی زیادی نداشت. علاوه بر این سپاهان در گروه بسیار سختی قرار داشت و این موضوع باعث حذف‌شان شد. در سوی دیگر فولاد تاکتیک‌های زیادی داشت و در هر بازی با یک تاکتیک خاص به زمین می‌‌رفت، از نظر من این مهم‌ترین موضوعی بود که باعث شد تیم ما به مرحله بعد راه یابد.»

انتهای پیام/

 

 

کپی