اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

رژیم صهیونیستی : وارد چرخه ناامنی شده ایم

رژیم صهیونیستی : وارد چرخه ناامنی شده ایم

رسانه های رژیم صهیونیستی به دنبال عملیات استشهادی پنجشنبه شب گذشته در شهرک العاد واقع در شرق تل آویو که سه کشته برجا گذاشت، اعلام کردند که این رژیم وارد چرخه عدم امنیت و ناامنی فزاینده شده است .

به گزارش ایران آنلاین، با توجه به تداوم اقدامات تجاوزکارانه رژیم اشغالگر قدس علیه مسجد الاقصی و سایر مقدسات دینی در سرزمین های اشغالی فلسطین، ترس و وحشت صهیونیست ها از افزایش شمار عملیات

استشهادی، بیش از پیش افزایش یافته است. 

در همین راستا رهبران رژیم صهیونیستی نتوانسته اند ترس و نگرانی خود را مخفی نگه دارند.

رسانه های گروهی صهیونیست نیز تحلیل های متعددی به نقل از رهبران رژیم در مورد عملیات قهرمانانه جدید فلسطینیان منتشر کرده اند .

نفتالی بنت نخست وزیر دولت اشغالگر از افزایش عملیات های یاد شده ابراز ترس و نگرانی کرده و خاطرنشان نمود : عاملان این عملیات "برای کشتن ما برخاسته اند و هدف آنها شکستن روحیه ماست."

بنی گانتس وزیر اطلاعات صهیونیستی نیز به نوبه خود عملیات " إلعاد" را خطرناک و در بردارنده نتایج وخیم توصیف کرد.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم اشغالگر اسراییل نیز حمله شکل گرفته در العاد را " ترسناک و نگران کننده " توصیف کرد.

در همین راستا " امیر بوحبوط " خبرنگار نظامی تارنمای " والاه " ابراز داشت که نهادهای امنیتی و نظامی اسراییل هم اکنون بیم آن دارند که فلسطینیان عملیات بیشتری انجام دهند .

وی از صهیونیست ها خواست تا نسبت به هر گونه حادثه مشکوکی هوشیار بوده و اطلاع رسانی کنند .

در اقدامی که نمایانگر میزان ترس و وحشت رهبران رژیم صهیونیستی است ، یتسحاک یوسف خاخام اعظم رژیم صهیونیستی دیروز جمعه از شهرک نشینان صهیونیست خواست تا اسلحه به دست بگیرند و از شهرک های خود محافظت کنند. 

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس پنجشنبه شب در واکنش به عملیات العاد گفت هراسی از تهدیدات رژیم صهیونیستی نداریم.  وی تاکید کرد که مسجد الاقصی خط قرمز است و نه قابل معامله است و نه تل

آویو قادر به تقسیم زمانی و مکانی آن میان مسلمانان و یهودیان است.

عملیات شهادت طلبانه جوانان فلسطینی در شهرک‌نشین العاد موجب تمجید گروه‌ها و شخصیت‌های مقاومت فلسطین شده و با تبریک به ملت خود، این اقدام را قهرمانانه و پاسخی به خشونت‌ها و هتک حرمت رژیم صهیونیستی به مسجد

الاقصی دانستند.

مقامات آمریکایی که همواره در برابر جنایات نظامیان صهیونیستی علیه زنان و کودکان فلسطینی سکوت اختیار کرده اند ؛ عملیات استشهادی اخیر در شهرک العاد را اقدام تروریستی قلمداد و آن را محکوم کردند.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که حمایت های آمریکا از رژیم اسراییل ؛ رفتار دوگانه دنیای غرب به سرکردگی آمریکا در قبال تحولات فلسطین را آشکار کرده است .

حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی درحالی صورت می گیرد که طی دهه ها اشغالگری سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها و درگیری نظامیان اسراییل با مردم بی دفاع فلسطین تاکنون هزاران فلسطینی اعم از جوانان و کودکان به

شهادت رسیده و صدها هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

تعداد تلفات صهیونیست‌ها در یک ماه گذشته همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و حملات گاه و بیگاه نظامیان اسرائیلی و شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی افزایش پیدا کرده است.

اوج این درگیری‌ها زمانی رخ داد که نظامیان صهیونیست اواسط فرودرین ماه گذشته، ۳ فلسطینی را با شلیک ده‌ها گلوله در جنین به شهادت رساندند.

گزارش‌های منابع فلسطینی حاکی از آن است که در ماه آوریل گذشته، ۴۷۰۰ شهرک‌نشین اشغالگر صهیونیست به مسجد مبارک الاقصی تعرض کردند که اوج آن ۵ روز ایام عید یهودی فصح بوده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که رژیم صهیونیستی ماه گذشته ۷۷۵ نفر از ساکنان قدس اشغالی را بازداشت کرده که بیشتر این افراد در داخل مسجد مبارک الاقصی بازداشت شدند.

این رژیم همچنین طی همین مدت ۵۱۷ حکم تبعید فلسطینیان از شهر قدس را نیز صادر کرده است.

 

انتهای پیام/

 

 


 

کپی