اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پرورش دهندگان نوغان در اصفهان نیازمند حمایت هستند

پرورش دهندگان نوغان در اصفهان نیازمند حمایت هستند
محمدرضا عابدینی خبرنگار

مدیر مرکز نوغانداری اصفهان گفت: پرورش نوغان یکی از راهکارهای افزایش اشتغالزایی به شمار میرود و هر ساله شاهد توزیع نوغان در اقصی نقاط استان اصفهان به عنوان یکی از استانهای پیشرو در این زمینه هستیم.

مهندس بهرام گلرنگ مدیر مرکز نوغانداری اصفهان در این زمینه به خبرنگار ایران انلاین افزود :متاسفانه امسال تا این تاریخ نسبت به سال گذشته شاهد کاهش توزیع نوغان در سطح استان بودیم و علت ان کمبود برگ توت و عدم توانایی کار افرینان این رشته برای ایجاد سالن مخصوص پرورش نوغان است. وی خشکسالی های اخیر را هم یکی از موانع پرورش کرم ابریشم در اصفهان  دانست.
مهندس گلرنگ در ارتباط با راهکار افزایش توزیع نوغان گفت : تنها راه حل این مشکلات اختصاص اعتبارات لازم توسط جهاد کشاورزی استان برای اهدای وام به کارافرینان برای کاشت نهال درخت توت و احداث سالن های پرورش کرم ابریشم است.
وی در انتها افزود : هنوز حدود دو هفته دیگر برای توزیع نوغان فرصت داریم و امیدوار هستیم که در این مدت  بتوانیم به امار توزیع قابل قبولی دست یابیم.
فاطمه ابن علی یکی از کارافرینان و پرورش دهندگان نوغان در اصفهان به ایران انلاین نیز گفت : من  امسال ١٤ جعبه نوغان خریداری کردم و یک جعبه هم جهاد کشاورزی به من داده است. وی افزود: من با راه اندازی این محل موفق شدم برای سه نفر اشتغالزایی ایجاد کنم و امیدوارم در سالهای اینده بتوانم با گسترش این کار ،  اشتغالزایی بیشتری ایجاد کنم. 
 

کپی