اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستور کار هفتگی صحن علنی مجلس شورای اسلامی:

سوال از وزیر امور خارجه/ تحقیق و تفحص از عملکرد ارزی دولت روحانی

سوال از وزیر امور خارجه/ تحقیق و تفحص از عملکرد ارزی دولت روحانی

بررسی سوالات ‌نمایندگان مهاباد و زابل از حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

به گزارش ایران آنلاین،جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود.

در این نشست ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی شفافیت قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها وادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور  مورد بررسی قرار می گیرد.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، بررسی گزارش شور دوم کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درمورد طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی– تخصصی وبررسی گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح الحاق یک تبصره به عنوان تبصره (۵) به ماده (۳۷) قانون آیین نامه داخلی مجلس از دیگر برنامه های این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.          

نمایندگان در این هفته گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت وگزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران  را مورد بررسی قرار می دهند.

بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها،بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل  و بررسی گزارش کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار نمایندگان قرار می گیرد.

همچنین نمایندگان در این هفته گزارش های  کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش واصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را بررسی می کنند.

بررسی طرح نحوه مواجهه با قانع کننده نبودن پاسخ وزیر ،بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری و روستایی وبررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س)  از دیگر برنامه های صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

نمایندگان در نشست علنی هفته جاری گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه اصلاح تبصره (۱)ماده (۲)قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی وگزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری را بررسی می کنند.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه تصویب مقاوله‌نامه حل تشکل و مذاکره دسته‌جمعی ،بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی در مورد کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی وبررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد لایحه تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها، در دستور کار نمایندگان قرار می گیرد.

نمایندگان در جلسات علنی هفته جاری بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد رد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان  را در دستور کار دارند و همچنین رسیدگی به سؤال ‌ نمایندگان مهاباد و زابل از حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در صحن علنی بررسی می شود.

بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد آخرین وضعیت پرداخت مبلغ  یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا و نحوه توزیع منابع اختصاص یافته از این محل ،بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حوزه منابع و مصارف ارزی کشور از سال ۱۳۸۲ تا ۱۴۰۰بررسی گزارش کمیسیون انرژی در مورد استنکاف دولت های یازدهم و دوازدهم از توسعه میادین مشترک هیدروکربوری (در اجرای ماده (۲۳۴) آیین نامه داخلی مجلس) در دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

نمایندگان در این هفته گزارش کمیسیون انرژی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از  نحوه عملکرد وزارت نیرو درخصوص توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی صنعت برق کشور از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰،گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون تقسیمات کشوری را بررسی می کنند.

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد نقض اصل یکصد و بیست و یکم (۱۲۱) قانون اساسی و عدم رعایت شئونات ،بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای از دیگر برنامه های صحن علنی خواهد بود.

همچنین نمایندگان در جلسات علنی این هفته تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری و روستایی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی و گزارش کمیسیون اصل۹۰ قانون اساسی در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران را در دستور کار خود دارند.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی