اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در پارسیان

کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در پارسیان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان پارسیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین درهرمزگان ؛مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: مأموران انتظامی در اجرای دستورات رئیس حوزه قضایی پارسیان به منظور مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی، با انجام اقدامات اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله بزرگ سوخت از طریق یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان مطلع شدند و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران انتظامی پس از اعزام به محل، با متوقف کردن یک دستگاه تانکر در بازرسی از آن ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط شد.

این مقام قضایی با اعلام دستگیری یک نفر در این خصوص، خاطرنشان کرد: دستورات لازم برای تحویل محموله سوخت مکشوفه به شرکت پخش فرآورده های نفتی استان هرمزگان صادر شده است.

قهرمانی همچنین تصریح کرد: ارزش تقریبی محموله سوخت کشف شده‌‌ سه میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ریال است و در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا با توجه به ارزش سوخت مکشوفه، تانکر توقیف شده از قاچاقچیان به نفع دولت ضبط خواهد شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان، قاچاق را یکی از مهم‌ترین موانع تولید و اشتغال دانست و خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی براساس احساس تکلیف و در راستای عمل به وظایف قانونی به منظور صیانت از منابع ملی و اقتصاد کشور، با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

کپی