اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پروژه های نیمه کاره صباشهر فعال می شود

پروژه های نیمه کاره صباشهر فعال می شود
محمودغلامی خبرنگار

با هماهنگی و برنامه ریزی مناسب وجدیت مجموعه شهرداری پروژه های نیمه کاره صبا شهر فعال می شود.

 علی ملکی شهردار صباشهر در بازدید میدانی از پروژه های شهری با بیان این مطلب به «ایران آنلاین »گفت :صباشهر به رغم داشتن ظرفیت های بالای رشد و توسعه با کمبود سرانه های عمومی و عقب ماندگی هایی در حوزه عمرانی ، خدماتی و زیرساخت های شهری روبروست که بی ثباتی مدیریتی در سالهای اخیربرمشکلات این شهر افزوده است تلاش خواهد شد در دوره جدید مدیریت شهری با هماهنگی و برنامه ریز مناسب و باتعامل و همکاری شهروندان نسبت به فعال سازی پروژه های شهری اقدام شود.
وی اضافه کرد: بهسازی مبلمان شهری ، جمع آوری وبازیافت زباله ها، نظافت معابر سطح شهر ،ساماندهی و ایمن سازی رودخانه شادچای به طول 9کیلومتراز جمله مطالبات شهروندان است که باید به طور اصولی و اساسی پیگیری واجرایی شود.طبق بازدید میدانی از پروژه های عمرانی - خدماتی فعالسازی  بخش های مختلف مدیریت شهری جهت رسیدن به توسعه پایداروجبران عقب ماندگی ها بسیارضروری است .
وی شفافیت ،عدالت محوری و مشارکت مردمی را لازمه هرگونه عمران و آبادانی وبرنامه ریزی در صباشهردانست و افزود:احداث و توسعه پارک های محله ای و فضای سبز، افزایش سرانه های عمومی ،بهسازی بافت های فرسوده ، وجود اراضی و املاک قولنا مه ای ،رشدمهاجرت و افزایش اتباع بیگانه ، تامین منابع درامدی پایدار ،نحوه جمع آوری  و هدایت آب های سطحی  وفاضلاب شهری ،مشکلات حوزه حریم ،روشنایی معابرسطح شهر و کمبودها و کاستی های شهرک مصطفی خمینی وویره از جمله دغدغه ها  شهری و نیازهای شهروندان است که در کارگروه  برنامه ریزی شهری مورد توجه و پیگیری قرار دارد.
ملکی رفع مشکلات شهری را نیازمند انسجام، تلاش  و برنامه ریزی دانست وگفت :نقش وجایگاه شورای شهر به عنوان  نمایندگان مردم  و نماد مشارکت  درتصمیم گیری ، برنامه ریزی و سیاست گذاری شهری جایگاه مهم و اساسی است و قطعا با تعامل و همکاری شهرداری و شورای شهر می توان  به موفقیت و توسعه دست یافت.
صباشهر با 2489 هکتاروسعت و موقعیت جغرافیایی دارای زمینه رشد و توسعه همه جانبه ای است و امیدوارم با کمک دستگاه های شهرستانی و استانی مطالبات مردم محقق شود.
شایان ذکر است صباشهردر غرب استان تهران با جمعیتی بالغ بر 45هزار نفر در دوسال گذشته با فقدان شهردارو بی ثباتی مدیریتی مواجه بود .

کپی