اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد همدان:

شورای فرهنگ عمومی سکاندار فرهنگ و هنر خواهد بود

شورای فرهنگ عمومی سکاندار فرهنگ و هنر خواهد بود
فاطمه صنیعی وحید خبرنگار

مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران در استان همدان، اظهار داشت: این اداره کل باید سیاست گذار فرهنگ و هنر در استان باشد.

به گزارش ایران آنلاین، مسعود ویژه در این ارتباط افزود : شورای فرهنگ عمومی باید جریان فرماندهی فرهنگی و هنری استان را طراحی کند و با توجه به اینکه آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان این ظرفیت را دارست لذا امید به تحقق این امر دور از انتظار نیست.

ویژه با بیان اینکه  به ۲۰ دستگاه اداری بودجه فرهنگی تخصیص داده می شود، گفت: این اعتبارها باید برای هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر هزینه شود اما متاسفانه در بخش هایی هزینه شده که مرتبط با این حوزه ها نبوده است در صورتی که اگر در شورای فرهنگ عمومی برنامه ریزی صورت گیرد، منسجم تر محقق خواهند شد.

مدیر کل ارشاد اسلامی استان همدان در خصوص بحث سلامت اداری این سازمان عنوان کرد: این موضوع با جدیت پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: با پشت میز نشینی کاری انجام نمی شود و در جریان بازدید ها عملیات فرهنگی به وقوع می پیوندد.

وی با اشاره به اینکه باید برای تمامی سلیقه ها برنامه داشت، تاکید کرد: سبد فرهنگی و هنری  که برای مردم همدان طراحی می کنیم برای تمامی شهروندان با در نظر گرفتن تمامی سلیقه هاست و من وظیفه خدمت رسانی به مسائل فرهنگی با رویکرد اسلامی برای  همه مردم استان را دارم.

ویژه ادامه داد:  برای هر  شهروند همدانی باید برنامه ای در حوزه های موسیقی، نمایش، سینما، کتاب، مطبوعات و سایر محصولات فرهنگی  داشته باشیم و با تحقق این امر می توان گفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تمامی افکار عمومی این شهر برنامه ای داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان با اشاره به لغو کنسرت ها در این استان گفت: 25 مورد درخواست کنسرت به دلیل بازخوردهایی که از جشنواره نوروزگاه [میدان امام خمینی(ره)] و جشنواره نوروزگاه فارسبان [نهاوند]رخ داد و با اینکه ارتباطی با کنسرت نداشت اما فضای فرهنگی را تحت شعاع قرار داد و موجب تعطیلی کنسرت ها شد.

وی اشاره کرد: افرادی که در اجرای این مراسم ها می توانستند کمک کنند دعوت شدند و با طراحی ساز و کارها ی منسجم از هفته آینده  کنسرت ها با اولویت خواننده های همدانی آغاز خواهد شد.

کپی