اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سرلشکر سلامی: سلاح هسته‌ای در منطق اسلام جایگاهی ندارد

سرلشکر سلامی: سلاح هسته‌ای در منطق اسلام جایگاهی ندارد

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سلاح کشتار جمعی ‌طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در منطق اسلام جایگاهی ندارد، گفت: این بیان ایشان یک تاکتیک نیست بلکه دستور اسلام است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از تسنیم ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی(ع) گفت: سپاه باید تجلی‌گاه قرآن و حافظ آن باشد.

وی با تأکید به اینکه ‌پاسداران به‌دنبال پیاده‌سازی عدل و جهاد در مسیر خداوند هستند، افزود: پاسداران از خطوط الهی حمایت می‌کنند، بنابراین سپاه باید قرآن را خوب بشناسد و  عامل و آگاه به انفاق، جهاد، احکام، عبادات و معاملات باشد که همه در قرآن است. مطمئن هستم قلوب پاسداران ما تجلی‌گاه وحی الهی و خانه‌هایشان بازتاب‌دهنده و جاری‌کننده وعده الهی است.

فرمانده‌کل سپاه با بیان "امروز در جوار بارگاه آسمانی و ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) و در این لحظات مملو و سرشار از ایمان الهی در جمع خانواده‌های قرآنی پاسداران انقلاب اسلامی هستیم که رخسار آنها تجلی‌گاه وحی الهی است"، تصریح کرد: قرآن وحی مستمر و وحی جاری است، این نیست که این قرآن در زمانی نازل شده باشد، این تنزیل دائمی و شفا و رحمت است، بهترین معرف قرآن، خود آن است و اگر می‌خواهید از حقایق قرآن باخبر شوید و چشمانتان رؤیت ملکوتی پیدا کند و به حقایق عالم هستی آگاه شوید از خود قرآن کمک بگیرید.

وی با ابراز اینکه "قرآن آن حقیقت روشنی است که ما را از ظلمت و تاریکی، جهل، ناآگاهی، جهالت، بردگی و تیرگی ستم به وادی نور و ایمان هدایت می‌کند"، اظهار داشت: قرآن زیباترین و باقوام‌ترین شکل و مستحکم‌ترین بیان است و تمام اسرار هدایت و سعادت انسان در قرآن کریم متجلی است و درود خداوند بر شما که تلاش می‌کنید سیمای مجسمی از قرآن در قاب یک انسان را نشان دهید.

سرلشکر سلامی ‌با تأکید به اینکه قطعاً بین رخسار و حقایق باطنی انسان رابطه‌ای برقرار است، اضافه کرد: همان طور که قرآن می‌گوید؛ کسانی که در جست‌وجوی رضوان الهی هستند در سیمای آنها اثرات سجود آشکار و تجلی معنویت درونی در شاکله و ظاهر آنها آشکار است.

وی افزود: نوجوانان و جوانانی که اهل قرآن هستند، یک معصومیت و طراواتی دل‌انگیز در رخسارشان وجود دارد، یک حیای معنوی کاملاً آشکار و قابل مقایسه و یک نجابت قوی و یک طراوت و نشاط معنوی دارند، انگار شبنم معطری بر سیمای معطر آنان نشسته است و چهره‌هایشان دلنشین است.

سردار سلامی تصریح کرد: کسانی که اهل قرآن هستند از آرامش و اطمینان قلبی خاصی برخوردارند که  این اثر طبیعی قرآن است، چون کسی که قرآن می‌خواند، رنگ الهی می‌پذیرد و می‌داند رنگ الهی بهترین رنگ است.

فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: قرآن اسرار عمل صالح را در خود دارد، قرآن شیوه امر به معروفات و نهی از منکرات است و درسهایی از اخلاق و هدایت انسان در جای جای سوره‌های آن دیده می‌شود. وقتی شما نماز و قرآن می‌خوانید به تقوا هدایت می‌شوید، این حقیقت قرآن است، همان گونه که امیر مؤمنان علیه السّلام سیمای مردانه قرآن و حضرت فاطمه علیها السّلام سیمای زنانه قرآن است.

سرلشکر سلامی در بخش پایانی سخنان خود با ابراز اینکه سلاح هسته‌ای به‌عنوان وسیله کشتار جایگاهی ندارد و چنین منطقی برای مواجهه با دشمن مورد قبول اسلام نیست، خاطرنشان کرد: ولی فقیه این‌چنین در مواجهه با قدرت‌های بزرگ که سلاح هسته‌ای دارند، موضع می‌گیرد و برای رعایت آیات الهی سلاح کشتار جمعی را منع می‌کند، اینها نشان‌دهنده تربیت‌یافتگی ایشان در محضر قرآن است.

/انتهای پیام

کپی