اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شکار پهپاد جاسوسی عربستان توسط مقاومت یمن

شکار پهپاد جاسوسی عربستان توسط مقاومت یمن

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از شناسایی و ساقط کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی متعلق به عربستان خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین،یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح اعلام کرد: «پدافند هوایی کشورمان به لطف خدا در ساعات اولیه بامداد امروز توانست یک فروند هواپیمای جاسوسی مسلح از نوع CH۴ ساخت چین  متعلق به نیروی هوایی عربستان را با موشک زمین به هوای ساخت داخل ساقط کند.»

یحیی سریع گفت این پهپاد در پی نقض آتش‌بس و هنگام انجام اقدامات خصمانه در آسمان استان «حجه» سرنگون شد.

نیروهای صنعا در چند هفته گذشته موفق به سرنگونی حداقل ۸ پهپاد اسکن ایگل آمریکا و چند پهپاد دیگر شده است. چند روز پیش نیز «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که سامانه پدافندی ارتش این کشور با یک فروند جنگنده «اف - ۱۵» متعلق به نیروی هوایی عربستان مقابله کرده است. او گفت که سامانه پدافندی ارتش یمن با یک فروند موشک زمین به هوا از نوع «فاطر ۱» با این جنگنده در استان مأرب مقابله کرده است.

از زمان اعلام آتش‌بس بین طرف‌های درگیر جنگ در یمن، ائتلاف سعودی بار‌ها آن را نقض کرده است. روز گذشته نیز نیرو‌های ائتلاف یک کشتی حامل سوخت به مقصد یمن را توقیف کردند. این در حالی است که آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل شامل اجازه ورود محموله‌های سوخت به یمن هم می‌شود. رهبران انصارالله پیش از این در خصوص نقض آتش‌بس هشدار‌های جدی داده بودند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به عنوان فقیرترین کشور جهان عرب آغاز کرد.

برخلاف انتظار سعودی ها، حملات آن‌ها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و حملات دردناک پی در پی یمنی‌ها در عمق خاک عربستان بویژه حمله‌های مکرر به تاسیسات شرکت غول پیکر نفتی آرامکو، ریاض مجبور شد به امید خارج شدن از باتلاق جنگ در یمن با برقراری آتش بس در این کشور طی ماه مبارک رمضان موافقت کند. هر چند گزارش‌های رسیده از نقض مکرر آتش بس توسط سعودی‌ها حکایت دارد.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی