اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سفیر آمریکا در تل‌آویو: برای توافق با ایران تلاش می کنیم

سفیر آمریکا در تل‌آویو: برای توافق با ایران تلاش می کنیم

توماس نایدس سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی سه‌شنبه شب گفت: همچنان در تلاش هستیم تا با ایران در مذاکرات هسته ای به توافق برسیم.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از شبکه "الجزیره قطر، نایدس در عین حال افزود: ما در بیان موضع خود مبنی بر پایبندی‌مان در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی صریح بودیم.

وی در ادامه ادعا کرد: می‌توانست منطقه وارد جنگ دیگری شود، اما در جلوگیری  از آن موفق شدیم.

نایدس در بخش دیگری از سخنانش بدون اشاره به ستم صهیونیستی در حق مردم فلسطین گفت که در روزهای آینده، شاهد موج تشدید تنش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها هستیم که با تلاش‌های مشترک مهار شده است.

از سوی دیگر لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز اعلام کرد که به تلاش برای بازگشت به برجام ادامه می‌دهیم تا ببینیم این تلاش ها به چه نتیجه ای می رسد.

وی گفت: ما در حل تعداد قابل توجهی از مسائل که برای بازگشت به توافق بر اساس پایبندی در مقابل پایبندی ضروری هستند،   پیشرفت مهمی بدست آورده ایم.

گرینفیلد در عین حال افزود اما هنوز باید کار بسیار بیشتری انجام شود، ما هنوز یک توافق بدست نیاورده ایم و البته ممکن است به این توافق دست نیابیم.

وی در ادامه ادعای خود افزود: بایدن همچنین تعهد کرده است آماده بازگشت به برجام است. بنابراین ما همچنان در این راستا تلاش می کنیم تا ببینیم این تلاش ها به چه نتیجه ای می رسد.انتهای پیام/

 

 

 

کپی