اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

در تماس تلفنی وزیر امور خارجه ایرلند؛

امیرعبداللهیان: آمریکا در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد

امیرعبداللهیان: آمریکا در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران مسیر دیپلماسی را برای رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می‌دهد، گفت: اکنون این طرف آمریکایی است که باید با رویکردی واقع بینانه، به اصلاح رفتار غیرقانونی ترامپ مبادرت ورزد و در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد.

به گزارش ایران آنلاین، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند روز سه شنبه ضمن مروری بر موضوعات دوجانبه فیمابین، بر ضرورت پیگیری روند توسعه و گسترش مناسبات دوجانبه، همچنین تداوم رایزنی و مشورت با یکدیگر تاکید کردند.

سایمون کاونی وزیر امور خارجه ایرلند در تماس تلفنی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه درباره مسائل دوجانبه، بین‌المللی و مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایرلند افزایش تنش‌های بین المللی را در نتیجه جنگ در اوکراین نگران کننده خواند. 

کاونی ابتکارات سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در مسیر مذاکرات را قابل تحسین خواند و بر ضرورت دستیابی به یک توافق خوب که بتواند تامین کننده خواسته‌های ایران و همه طرف‌های مذاکره  کننده در وین باشد، تاکید کرد. 

وزیر امور خارجه ایرلند افزود: کشورش برای کاهش تنش‌های بین المللی و به ویژه رسیدن به توافق هسته ای از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. 

امیرعبداللهیان همچنین درباره بحران اوکراین گفت: تاکنون دو بار حامل پیام وزیر خارجه اوکراین به همتای روس خود بوده ام. ما مخالف جنگ و آوارگی انسان‌ها در اوکراین، یمن، فلسطین، افغانستان و سایر مناطق جهان هستیم و معتقدیم برای تحقق صلح و امنیت پایدار باید در مسیر راه حل‌های سیاسی گام برداشت. 

وزیر امور خارجه با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه ایرلند به تهران و ضمن تشکر از تلاش‌های سازنده وی گفت: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ابتکارات سیاسی، وجود اراده لازم برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار را در مذاکرات لغو تحریم ها بارها در عمل نشان داده است. 

امیرعبداللهیان اضافه کرد: اکنون این طرف آمریکایی است که باید با رویکردی واقع بینانه، به اصلاح رفتار غیرقانونی ترامپ مبادرت ورزد و در مسیر ابتکار سیاسی گام بردارد و ما ضمن توجه به خطوط قرمز خود، مسیر دیپلماسی را برای رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

کپی