اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
وزیر میراث فرهنگی:

بودجه مرمت ابنیه تاریخی ۷۸درصد افزایش داشت

بودجه مرمت ابنیه تاریخی ۷۸درصد افزایش داشت

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، بودجه حفظ و مرمت ۳۵هزار بنای تاریخی در کشور افزایش ۷۸درصدی داشته است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ سید عزت‌الله ضرغامی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید با اعلام این خبر افزود: این رقم در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش دو برابری داشته است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: مجموعه جهانی تخت جمشید یک ظرفیت بسیار بزرگ برای کشور است که از اولویت‌های مهم ردیف بودجه امسال برای حفظ، مرمت و نگهداری است که مبلغ آن تا یک ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

وی از تنظیم اساس نامه قانون صندوق احیا و توسعه بناهای تاریخی و تصویب آن در دولت خبر داد و افزود: بر این اساس دولت می‌تواند از کمک‌های مردمی و هدایای داخلی و خارجی برای احیا و مرمت بناهای تاریخی استفاده کند.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: تاکنون برای استفاده از این منابع اعتباری وزارت میراث فرهنگی منع قانونی داشته است که بزودی این اساس نامه تنظیم و ابلاغ خواهد شد.

ضرغامی از مرمت و بازسازی مجموعه تاریخی آب رکنی در مسیر شیراز به تخت جمشید خبر داد.

تخت جمشید در فاصله حدود ۵۵ کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد. شهرستانی که آثار تاریخی دیگری از دوره‌های هخامنشیان و ساسانیان همچون نقش رستم و نقش رجب را در خود جای داده است.

/انتهای پیام

کپی