اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تاکید سازمان بازرسی بر برخورد با مدیرانی که به دنبال مطامع شخصی هستند

تاکید سازمان بازرسی بر برخورد با مدیرانی که به دنبال مطامع شخصی هستند

رئیس سازمان بازرسی از برخورد قاطع و بدون اغماض این سازمان با مدیرانی که به جای توجه به بیت المال به مطامع شخصی خود فکر می‌کنند، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، ذبیح الله خدائیان در نشست تبیین و تشریح برنامه‌های راهبردی سازمان بازرسی کل کشور، ویژه «آسیب‌شناسی گزارش‌های اختصاصی و اتقان آن‌ها» پس از شنیدن اظهارات حاضرین، با تقدیر از قضات برای رسیدگی به پرونده‌ها فلسفه تاکید سازمان بازرسی دایر بر تسریع و تدقیق در رسیدگی به پرونده‌های ارسال شده به دستگاه قضایی مطابق با قانون را، پیشگیری از جرم و مفاسد و برخورد قاطع با فساد و دست اندازی به بیت المال عنوان کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور حمایت از مدیران سخت کوش، پرتلاش و جهادی و توجه به مسائل مهم  و کلان را از اولویت‌های این سازمان در دوره تحول و تعالی مطرح و اظهار کرد: پرداختن به جزییات و بی توجهی به مسائل مهم به عنوان گلوگاه فساد، طبیعتا سبب مغفول ماندن رسالت اصلی سازمان بازرسی کل کشور یعنی آسیب شناسی قوی و متقن در حوزه بازرسی‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد که بر همین اساس تاکید شده است که در بازرسی‌ها شناسایی و بستن گلوگاه‌های فساد در یک سازمان و دستگاه همواره مورد توجه باشد؛ چراکه در صورت مسدودسازی گلوگاه‌های فساد پرونده‌ای نیز برای ارسال به قوه قضاییه وجود نخواهد داشت.

این مسئول عالی قوه قضاییه با اشاره به برخورد قاطع و بدون اغماض سازمان بازرسی با مدیرانی که به جای توجه به بیت المال به مطامع شخصی خود فکر می‌کنند، تاکید کرد: برخورد با کسی که به دنبال سودجویی است و در قراردادها اول نفع خود و اطرافیان و سپس نفع جامعه را در نظر می‌گیرد، جای هیچگونه اغماضی ندارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم دقت در رسیدگی ها تاکید کرد و خواستار اعمال توجه در ارجاع پرونده‌ها به کارشناسان شد.

 

انتهای پیام/


 

 

کپی