اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیر کل بهزیستی البرز :

۲۰۰ کودک کار و خیابان در البرز خدمات رایگان دریافت کردند

۲۰۰ کودک کار و خیابان در البرز خدمات رایگان دریافت کردند

مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: ۲۰۰ کودک کار و خیابانی در این استان در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خدمات رایگان دریافت کردند.

به گزارش ایران آنلاین، وجیهه محمدی فلاح روز دوشنبه  در محل ارایه خدمات رایگان به کودکان کار و خیابان در مجتمع شهید فخری زاده کرج افزود: بهزیستی استان البرز از طریق دایر کردن مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان کاروخیابان به این عزیزان ارایه خدمات دارد.

وی ادامه داد:  با توجه به تغییرات در ماهیت و ویژگی های آسیب از جمله موضوع سرپرستی کودکان ، نوع کار و ارتباط با خانواده طی سالهای اخیر ۲ مرکز حمایتی ، آموزشی کودک و خانواده روزانه نیز راه اندازی شده است.

محمدی فلاح با اشاره به برنامه های بهزیستی در سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ برای کودکان کار وخیابان افزود: با اجرای برنامه اقدام وعمل(حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان با رویکرد دوستدار کودک) در طول سال گذشته و سال جاری تلاش شده از راهکارهای علمی و حرفه ای تری نسبت به سالیان گذشته برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استفاده شود.

وی تاکید کرد: در برنامه فوق  ضمن شناسایی و جذب کودکان ثبت اطلاعات آنها از طریق اسکن عنبیه در سامانه یکپارچه کودکان کاروخیابان صورت می گیرد.

مدیر کل بهزیستی البرز بیان داشت: بازتوانی کودکان کار و خیابان و خانواده آنها، پیشگیری و رفع مخاطرات و آسیب‌های اجتماعی، افزایش امکان دسترسی آنان به خدمات ، گسترش خدمات خارج از مرکز و کاهش تصدی گری دولت با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد از جمله اهداف این نهاد حمایتی است.

وی یادآورشد: طی سال گذشته به تعداد ۵۱۸ کودک کار و خیابان ارایه خدمات شده و در مراکز روزانه و شبانه روزی پذیرش و ساماندهی شده اند که بیش از ۸۰  درصد این کودکان اتباع خارجی بوده اند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز  با اشاره به اینکه تیم اجرایی ۲۵ نفره خدمت دهنده شامل کارشناس ، پزشک ، دندانپزشک ، مددکار و روانشناس بوده اند افزود: از جمله این خدمات می توان به ۱۸۰ مورد مورد ویزیت پزشکی و تحویل دارو ، ۸۰ مورد خدمات دندانپزشکی ، ۹۸ مورد تست اچ آی وی ، توزیع ۱۳۰ قوطی شیرخشک ، توزیع ۶۰ مورد بن خرید کالا به ارزش بیش از۶۰۰ میلیون ریال اشاره کرد .

بهزیستی البرز ۵۰ هزار معلول  را زیر چتر حمایتی خود دارد.انتهای پیام/

 


 

کپی