اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیرعامل پیکان به هجمه اخیر بابت حضور 2 ستاره والیبال جهان در این تیم واکنش نشان داد

عطابخش: انگاپت و نمیر را با دیپلماسی آوردم، نه پول

عطابخش: انگاپت و نمیر را با دیپلماسی آوردم، نه پول
مهری رنجبر

13 روز مانده به شروع رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های والیبال مردان آسیا، پیکان و ستاره‌های خارجی‌اش سوژه داغ این روزهای رسانه‌هاست. پیکانی‌ها بعداز 7 سال، با صعود به فینال لیگ برتر و نایب قهرمانی، هم میزبان قهرمانی باشگاه‌های آسیا شدند و هم یکی از 8 تیم حاضر در مسابقات. پیکان در گروه A رقابت‌ها با تایلند (ناخون راتچاسیمای)، ازبکستان (اوزتلیوم) و ژاپن (سانتوری سانبردز) همگروه است.

روزنامه ایران: اما آنها این بار اسبشان را برای قهرمانی آسیا زین کرده‌اند. قهرمانی که حکم بازگشت به روزهای پرافتخار را دارد. امیر عطابخش، مدیرعامل جدید باشگاه پیکان برای تقویت تیم والیبالش از هیچ تلاشی کوتاهی نکرد. او حتی برای برگرداندن تیمش به روزهای اوج، دیپلماسی ورزشی را در پیش گرفت تا نمیر عبدالعزیز هلندی و اروین انگاپت فرانسوی دو سوپراستار تیم والیبال مودنا را به ترکیب تیمش اضافه کند. علاوه بر اینها، او با سیدمحمد موسوی و سعید معروف، دو ستاره والیبال ایران هم به توافق رسیده است.

این کار او واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت. بعضی‌ها آن را مثبت دانستند اما برخی به عطابخش انتقاد تندی دارند و معتقدند جذب ستاره‌های تیم‌های ملی هلند و فرانسه، در راستای علاقه مدیر پیکانی‌ها برای مانور خبری و مطرح شدن است. موضوعی که به زعم آنها تنها به نفع دلالان است. مدیرعامل باشگاه پیکان دیروز سکوت چند روزه خود را در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ایران» شکست. امیر عطابخش گفت: «ما هنوز بلد نیستیم از دیپلماسی ورزشی استفاده کنیم، وگرنه اتفاقات خیلی خوبی می‌افتد. من از وقتی به پیکان آمدم، تیم والیبال را حمایت کردم تا به فینال لیگ برتر رسید.

ما با بودجه 16 میلیاردی نایب قهرمان لیگ برتر شدیم و بعد هم میزبانی باشگاه‌های آسیا را گرفتیم که برای برگزاری آن اسپانسر هم جذب کرده‌ایم. البته قرار است با کمترین بودجه این رقابت‌ها را برگزار کنیم. من تنها یک مسأله را می‌دانم و اینکه به قطار در حال حرکت، فقط سنگ نمی‌اندازند بلکه سنگ بارانش می‌کنند!» مدیرعامل باشگاه پیکان ادعای بعضی رسانه‌ها برای در میان بودن پای دلالان برای حضور دو غول والیبال در تیمش را رد کرد:«من نمیر و انگاپت را با رایزنی و دیپلماسی ورزشی با باشگاه‌‌مودنا به تیمم آوردم. من مستقیم با باشگاه‌های آنها مذاکره کردم و هیچ دلال و ایجنتی هم در انتقال آنها مداخله نکرد.

در ضمن به جز پاداش هیچ پول دیگری به آنها نمی‌دهم. حتی انگاپت پول می‌خواست ولی من در جلسه وبیناری که جمعه با او داشتم، متقاعدش کردم که بیاید. چرا نباید بازیکنان بزرگ را به ایران بیاوریم تا مردم با تماشای بازی‌های خوب و هیجان‌انگیز، برای لحظاتی شاد شوند. هدف ما نشاط مردم است. کاش بعضی‌ها وقتی حمایت نمی‌کنند، حداقل دلسرد هم نکنند.» قرار است با قطعی شدن قول و قرار پیکانی‌ها با دو بازیکن خارجی، آنها 4-5 روز قبل از شروع رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا به تهران بیایند. رقابت‌های باشگاه‌های والیبال مردان آسیا 24 تا 30 اردیبهشت در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی