اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

طالب‌زاده نظام سرمایه داری را خوب می شناخت

طالب‌زاده نظام سرمایه داری را خوب می شناخت

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرحوم نادر طالب‌زاده با توجه به حضور در آمریکا، ماهیت غرب و نظام سرمایه‌داری را به خوبی می شناخت و می توانست مسائل آنجا را به خوبی تحلیل و تبیین کند.

ابه گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ سیدمحمدحسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت: مرحوم نادر طالب‌زاده یک سردار واقعی جبهه فرهنگی انقلاب بودند و آگاهی ایشان نسبت به مسائل مختلف بالا بود. او صاحب اندیشه و ایده بود و با جذابیت های کار رسانه ای آشنا بود. برای همین برنامه های تلویزیونی که ایشان اجرا می کرد بسیار اثرگذار بود. در ضمن ایشان در کار اجرای تلویزیون کارکشته بود.

وی گفت: طالب زاده در دوران دفاع مقدس هم‌سنگر و هم‌رزم شخصیتی چون شهید مرتضی آوینی بود. ایشان بعد از جنگ هم راه خود را ادامه داد. در دورانی که من در وزارت ارشاد بودم بحث کنفرانس افق نور را مطرح کرد و بسیاری از هنرمندان و اندیشمندان غربی را به این کنفرانس دعوت کرد. این کنفرانس بسیار خوب و مفید بود. متاسفانه حمایت از این کنفرانس در دولت بعدی متوقف شد و با این وجود خود ایشان این مسیر را ادامه داد.

وی افزود:مرحوم طالب زاده شخصیتی بی نظیر و بی بدیل بود. امیدوارم که شاگردان فراوانی که طالب زاده تربیت کرد راهش را ادامه دهند و پرچم ایشان را برای همیشه افراشته نگه دارند.

طالب زاده ۶۹ ساله روز جمعه ۹ اردیبهشت ماه در بیمارستان خاتم الانیبا بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. او از فیلم سازان و مجریان برجسته صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود.

/انتهای پیام 

کپی