اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در گفت وگو با وزیر امور خارجه برونئی دارالسلام؛

امیرعبداللهیان بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی تاکید کرد

امیرعبداللهیان بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی تاکید کرد

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت وگو با وزیر امور خارجه برونئی دارالسلام بر لزوم وحدت میان کشورهای اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی تاکید کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل ایرنا/ حسین امیرعبداللهیان و داتو اریوان یوسف وزیر امور خارجه برونئی دارالسلام در مورد مناسبات دو جانبه گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید فطر، بر اهمیت همکاری با کشورهای مسلمان، دوست و آسیایی در سیاست خارجی دولت جدید ایران تاکید کرد.

وی همچنین با ابراز امیدواری به دیدار حضوری وزیر خارجه برونئی در تهران، افزود، جمهوری اسلامی ایران از توسعه روابط با برونئی دارالسلام استقبال می کند.

امیر عبداللهیان همچنین از فعالیت مفتی برونئی در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران قدردانی و بر لزوم وحدت میان کشورهای اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ضمن قدردانی از مواضع مثبت برونئی در مجامع بین‌المللی، خواستار برگزاری کمیته فنی دو کشور و افزایش روابط فنی، تجاری، علمی و اقتصادی ایران و برونئی شد. 

امیر عبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت اوضاع در فلسطین اشغالی و محکوم کردن جنایات صهیونیست ها، صدای واحد مسلمانان و ملت های مسلمان در روز قدس را مهمترین نشانه زنده بودن آرمان فلسطین و مقاومت برای آزادی قدس شریف دانست. 

حمایت از تشکیل جلسه ویژه سازمان همکاری اسلامی در مورد تحولات سرزمین‌های اشغالی

وزیر خارجه برونئی نیز در این گفت وگوی تلفنی با استقبال از افزایش روابط در سطوح و زمینه‌های مختلف با ایران و ابراز امیدواری برای سفر به تهران، خواستار برگزاری نشست کمیته فنی دو کشور در برونئی شد و تاکید کرد همکاری‌های دو کشور در سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد باید ادامه داشته باشد.

اریوان یوسف همچنین ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، از تشکیل جلسه ویژه سازمان همکاری اسلامی در مورد تحولات سرزمین‌های اشغالی حمایت کرد.

/انتهای پیام

کپی