اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

انفجار در کابل

انفجار در کابل

شبکه های خبری از شنیده شدن صدای انفجار در غرب کابل خبر دادند. شاهدان محلی این انفجار در نزدیکی چهارراه دهبوری شهر کابل رخ داده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ این گزارش افزود ، یک دستگاه موتور سیکلت در نزدیکی یک اتوبوس مسافربری در غرب کابل، پایتخت افغانستان منفجر شد.

جزئیات بیشتر درباره‌ی انفجار در دست نیست. مسئولان امنیتی طالبان در کابل هم تا کنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

انفجار در غرب کابل پس از آن روی می دهد که انفجاری مهیب عصر جمعه در مسجد و خانقاه «خلیفه صاحب» در شهر کابل روی داد. رسانه‌ها، آخرین آمار شهدای حادثه انفجار تروریستی در مسجد «خلیفه صاحب» شیعیان کابل را ۵۰ تن اعلام کرده اند.

حملات تروریستی و خشونت‌های مرگبار اخیرا در افغانستان شدت گرفته است که در شدیدترین آن یک مدرسه مورد هدف قرار گرفت. قربانیان این اقدام تروریستی بیش از ۲۰ کودک و نوجوان دانش‌آموز بودند.

مرگبارترین حمله از زمان آغاز حکومت طالبان البته مربوط به انفجار انتحاری در فرودگاه کابل بود که در اثر آن بیش از ۱۰۰ غیرنظامی افغان و ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند.

شاخه منطقه‌ای گروه داعش در افغانستان با اکثریت سنی، بارها شیعیان و صوفیان را که از شاخه‌های عرفانی اسلام پیروی می‌کنند، هدف قرار داده‌اند.

مقامات طالبان اصرار دارند که نیروهای آنها داعش را شکست داده‌اند، اما تحلیلگران می‌گویند که این گروه، یک چالش امنیتی کلیدی است. طالبان از زمان به دست گرفتن قدرت، به طور مرتب به مخفیگاه‌های مشکوک داعش در ولایت ننگرهار حمله می‌کنند.

/انتهای پیام 

کپی