اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استاندار مازندران:

حوزه مدیریتی استان نیازمند تحول جدی است

حوزه مدیریتی استان نیازمند تحول جدی است

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه حوزه مدیریتی استان نیازمند تحول جدی است، از مدیران استان خواست که آسیب‌شناسی جدی نسبت به عملکرد خود داشته باشند و دستگاه‌های نظارتی نیز بر عملکرد آنها نظارت کنند.

سد محمدحسین هاشمی نسب
به گزارش ایران آنلاین، سید محمود حسینی‌پور نوری در مراسم تجلیل از نخبگان جامعه تولید، کار و تشکل‌های کارگری استان مازندران، یکی از خلأهای مهم در حوزه کارگری و کارفرمایی را در حوزه مدیریتی دانست و گفت: اگر این خلاء پر شود و مدیران توانمند و دارای اهلیت در رأس مسائل کارگری باشند، مشکل کارگران و کارفرمایان حل می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه بسیاری از تصمیمات گرفته‌شده در در حوزه کار و کارگری مقطعی، فصلی و یا غیرکارشناسی بوده‌است، تصریح کرد: ریل مدیریتی جامعه کارگری در برخی مقاطع دچار آسیب و این قطار از مسیر خود خارج شد و آسیب‌ها و تبعات آن به جامعه کارگری رسید.
وی با تاکید بر اینکه مسائل و مشکلات کارگری در محدوه استان را باید با همدلی و هم‌افزایی مسوولان حل و فصل کنیم، افزود: البته برخی از مشکلات جامعه کارگری ملی است که قطعاً با رویکرد حمایتی دولت حل و فصل خواهد شد. 
حسینی‌پور نوری با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان مازندران در تمامی حوزه‌ها، گفت: اینکه نتوانستیم، آنطور که باید و شاید از ظرفیت های ناب این استان در عرصه های مختلف، بهره حداکثری ببریم باید به روند مدیریتی در گذشته نگاهی بیندازیم و با عارضه یابی و بهره گیری از نقاط ضعف و قوت و تجارت گذشته و حال، بهترین روش را برای مدیریت از داشته های این استان در نظر بگیریم. 

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه با کار کارشناسی به مسائل مختلف استان ورود پیدا کرده‌ایم، گفت: اگر بنا باشد کاری را در مسیر خودش پیگیری کنیم و به نتیجه برسانیم، آن کار باید در فضای منطقی و مدیریت حرفه‌ای انجام شود.

حسینی‌پور نوری با بیان اینکه علیرغم ناملایمات و مشکلاتی که در کشور داریم، در شرایط باثباتی قرار گرفته‌ایم، یادآور شد: فضای متشنج ادوار گذشته که بر جامعه کارگری سایه افکنده بود، از بین رفته‌است و امیدواریم با پاسخگویی بموقع به نیازهای و خواسته های جامعه کارگری به عنوان قشری تلاشگر و پیشگامان عرصه تولید، چرخ اقتصاد کشور، پرشتاب تر از گذشته به حرکت خود ادامه دارد. 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه توسعه اقتصادی در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعتی اولویت مهم دولت سیزدهم برای اشتغالزایی در مازندران است از تمام مسئولان محلی و استانی خواست در این زمینه مجدانه پای کار باشند. 

کپی