اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

هشدار پلیس فتا به داوطلبان کنکور سراسری

هشدار پلیس فتا به داوطلبان کنکور سراسری

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در خصوص کلاهبرداری مجرمان سایبری با شگرد فروش سوالات کنکور به داوطلبان هشدار داد.

  به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" گفت : افراد کلاهبردار بعد از ارتباط با مشتریان خود و جلب اعتماد آنها اقدام به تبلیغ و فروش غیر قانونی برخی سوالات همراه با جواب می کنند که بسیاری از این سوالات مربوط به آزمون های سال های گذشته است.
وی عنوان داشت: برخی از این کلاهبرداران با ادعاهایی نظیر تضمین قبولی و کسب رتبه برتر در کنکور، داوطلبان و خانواده های آنان را اغفال می کنند و پس از دریافت وجوه میلیونی و کلاهبرداری نه تنها هیچ سوالی را ارسال نمی کنند بلکه پاسخگوی تماس های آنان هم نیستند.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان اینکه  حتی ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی جعلی بوده و دانش آموزان نباید به این آگهی های اغوا کننده و دروغین اعتنا کنند گفت:  با توجه به اینکه سوالات کنکور تا لحظه برگزاری آزمون در قرنطینه است ادعای دسترسی به سوالات توسط سودجویان صرفاً با هدف کلاهبرداری است.
سرهنگ مرتضوی ادامه داد: همچنین بسیاری از صفحات و سایت ها توسط مجرمان با این عناوین ایجاد می شود که درخواست واریز وجه دارند، بنابراین از شهروندان تقاضا داریم هیچ وجهی حتی به عنوان بیعانه به این حساب‌ها واریز نکنند.
وی خاطر نشان کرد: از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کپی