اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق گلستان تأکید کرد:

صرفه جویی؛ راهکار عبور از تابستان بدون خاموشی

صرفه جویی؛ راهکار عبور از تابستان بدون خاموشی
لقمان میرزاعلی خبرنگار

با توجه به گرم شدن تدریجی استان گلستان، مدیریت در مصرف برق در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی مهمترین راهکار برای گذر از تابستان، بدون قطعی برق است.

به گزارش ایران آنلاین، سرپرست شرکت توزیع نیروی برق گلستان با بیان این مطلب، کمبود تولید در نیروگاه های برق آبی را از دلایل بروز قطعی‌های گاه به گاه برق در بخش‌های خانگی و صنعتی عنوان کرد و گفت: مصرف سالیانه برق در استان گلستان 400 مگاوات است که در فصل گرم سال، این میزان به یکهزار و 500 مگاوات می‌رسد.

سیداحمد موسوی ادامه داد: ناگزیر هستیم در فصل تابستان، چهار برابر ظرفیت، تولید، انتقال و توزیع برق داشته باشیم که این موضوع اصلاً صرفه اقتصادی ندارد.
این مسئول با بیان اینکه در فصل گرما در کشور، میزان مصرف از تولید به شدت پیشی می‌گیرد که برای حل این مسأله باید مدیریت مصرف را جدی بگیریم، از مشترکان خواست با مصرف بهینه بویژه در اوج بار، امکان بهره‌مندی همگانی و مستمر انرژی برق را برای عموم مردم فراهم کنند.
وی، همچنین از تدابیری برای مدیریت مصرف در بخش صنعتی خبر داد و گفت: توصیه ما این است که برخی صنایع در صورت امکان، روز تعطیل خود را از جمعه به یکی از روزهای عادی ببرند که به این ترتیب در زمینه تأمین برق کمک کنند.
گفتنی است، شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزون بر ۶۱۷ هزار مشترک دارد که بیشتر آنها مشترکان خانگی هستند

کپی