اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد:

نامگذاری معبری در تهران به نام نادر طالب‌زاده

نامگذاری معبری در تهران به نام نادر طالب‌زاده

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از نامگذاری معبری در تهران به نام نادر طالب‌زاده خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین علیرضا نادعلی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز ملی شوراها عنوان کرد: روز شوراها متعلق به رسانه‌ها و خبرنگاران که در کنار اعضای شورا بودند هم هست.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه آیا معبری به نام نادر طالب‌زاده نامگذاری می‌شود، اظهار کرد: از روز گذشته تماس‌های زیادی با اعضای کمیسیون‌ فرهنگی گرفته شده و در نخستین جلسه کمیسیون نامگذاری این موضوع بررسی می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تأثیرگذاری ایشان زیاد بوده است و پس از بررسی‌ها، معبری به این نام ایشان نامگذاری می‌شود.


شهرداری قرارگاه جمعیت ایجاد کرد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به چرایی و ضرورت ایجاد قرارگاه جمعیت در شهرداری تهران اظهار کرد: مسایل شهر تهران ملی است و شهرداری نیز برای هر موضوعی می‌تواند قرارگاه تشکیل دهد ، هرچند نباید در این خصوص افراط و تفریط شود.

وی با بیان اینکه موضوع جمعیت، موضوع مهمی است گفت: حوزه جمعیت آتش‌بار هجمه تبلیغات غرب فعال است و بحث جمعیت را در رسانه های خارجی به سخره گرفته‌اند ‌و متاسفانه بین سلبریتی ها و مردم عادی نیز این موضوع سخره گرفتن، عادی می‌شود.

وی افزود: اگر دستگاه حاکمیتی به موضوع جمعیت ورود کند، برای ایجاد مشوق و تبلیغ خواهد بود.

نادعلی ادامه‌ داد: شهرداری تهران نیز به عنوان یک دستگاه موثر برای تشویق و تبلیغ به تشکیل قرارگاه جمعیت اقدام کرده است.


با حذف اسامی پر تکرار نامگذاری جدید انجام می شود

نادعلی درباره نامگذاری ها در سطح شهر تهران و محدودیت آن نیز گفت: چون معابر جدید در تهران ساخته نشده و معابر بی نام نداریم، با محدودیت نام‌گذاری مواجه هستیم.

وی با اشاره به فراوانی برخی اسامی در معابر پایتخت ادامه‌داد:  با هدف اسامی تکراری ، اسامی شهدا و اسامی جدید بر معابر گذاشته می شود.

نادعلی در خصوصی نظارت بر وضعیت ترافیک ایجاد شده در بهشت زهرا در هفته های گذشته اظهار داشت: حضور خودرو ها انقد زیاد است که شاهد ترافیک سنگین هستیم ‌

وی افزود: به دلیل مراسم خاص و احیا در ماه مبارک رمضان ترافیک این محدوده مضاعف شده است.


عدم رسیدگی در سال‌های گذشته مشکلات تئاتر شهر را افزایش داد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره مشکلات اطراف ساختمان تئاتر شهر و وجود دستفروشان و جگرکی ها، اظهارداشت: این تا به سامانی به دلیل عدم رسیدگی در سال‌های گذشته بوده‌ است.

وی با اشاره به جلساتی که در این خصوص برگزار شده است، گفت:  طرحی با محوریت سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیش بینی شده است.

نادعلی افزود: بر اساس این طرح اجرای برنامه ها و رویدادهای فرهنگی در ایم محدوده پیگیری می شود.

در طرح ترافیک خبرنگاران تلاش داریم حقی ضایع نشود

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه این نشست درباره مشکلات طرح ترافیک خبرنگاران  اظهار داشت: تمرکز ارایه طرح در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بود که به مرکز ارتباطات شهرداری‌ واگذار شد.

وی با بیان اینکه جنس کار معاونت ارتباطات رسانه ای است گفت:  تاکید داریم که حقی از فردی ضایع نشود و خبرنگاران اگر با مشکلی مواجه بودند می توانند از طریق ما که جنس کارمان رسانه ای است پیگری کنند.


کارنامه ۷ ماهه شهرداری تهران قابل دفاع است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در همین نشست خبری گفت: باید اعتماد به خدمات‌دهی مدیریت شهری به مردم برگردد و شورا و شهرداری هم‌افزا و منسجم در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم حرکت کنند.

پرویز سروری روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز ملی شوراها از ملت ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس تشکر کرد و گفت: دیروز شاهد جلوه‌ای از نشاط اجتماعی و حضور مردم روزه‌دار در تهران و کل کشور بودیم.

وی، راهپیمایی روز قدس را حماسه‌ای از ملت ایران دانست و افزود: دیروز شاهد یکی از با نشاط ترین راهپیمایی های روز قدس بودیم.

سروری ادامه‌داد:روز قدس دغدغه رژیم صهیونیستی شده و از دو ماه قبل تمهیداتی را برای ممانعت از این راهپیمایی در پیش گرفتند اما حضور فلسطینیان نیز در سرزمین های اشغالی مشهود بود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به درگذشت نادر طالب‌زاده و روز ملی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: امروز استفاده از این آبراه باید با منافع ملی ایران همراه شود.

وی افزود: اقتدار و نظارت دقیق ایران بر خلیج فارس تعیین کننده است و باید این اقتدار ایران در خلیج فارس عبرت و درسی برای همه ملت ها باشد .

سروری با اشاره به روز کارگر نیز تاکید کرد که مدیریت شهری برای روز کارگر مراسمی را در نظر گرفته است .

نایب رئیس شورای شهر با بیان اینکه شورایی تحول گرا و مبتنی بر آموزه های انقلاب اسلامی هستیم، گفت: این شهر باید با نگاهی تحول گرایانه و هوشمندانه و مبتکرانه اداره شود.

سروری ادامه داد: باید اعتماد به خدمات‌دهی مدیریت شهری به مردم برگردد و شورا و شهرداری هم افزا و منسجم در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم حرکت کنند.

وی تاکید کرد که تحول در شهر تهران باید با مشارکت مردم در تصمیمی سازی ها شکل بگیرد.


شهرداری در هفت ماه کارنامه قابل قبولی دارد

سروری در پاسخ به وجود حواشی و نقدها به مدیریت شهری، گفت: نقد اگر به تخریب وارد نشود، سازنده است .

وی با بیان اینکه باید از شهردار تهران توقع هفت ماهه داشته باشیم، افزود: بر اساس نظام مسایل مشکلات شهر تهران را پیگیری می‌کنیم.

سروری با بیان اینکه شهرداری در حال خارج شدن از وضعیت چهار سال گذشته لست، گفت: درصد قابل ملاحظه‌ای از اتوبوس‌ها در مرز فرسودگی و خارج شدن از ناوگان بود و در این مدت ۱۷۵ اتوبوس خریده ایم.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بحث حمل و نقل یکی از موضوعات شهر تهران است، افزود: افزود: برای سال جاری تزریق ۳ هزار اتوبوس را در نظر گفته ایم و در بحث مترو هم زمینه ورود ۱۰۵ واگن به مترو فراهم شده است.

وی گفت: این اقدامات و نوسازی اتوبوس‌ها، افتتاح سه ایستگاه مترو و خریدهای انجام شده، در هفت ماه کارنامه قابل قبولی برای شهرداری است.

وی تشکیل قرارگاه ها در شهرداری را برای هم افزایی رفع مشکلات دانست و گفت: ۱۰ هزار معتاد از سطح شهر تهران جمع آوری شده اند و این تعارف نیست، عملکرد است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: رسانه ها باید از این اقدامات بازدید کنند و اطلاعات درست را در اختیار شهروندان قرار دهند.


برخی‌ها برای تجمع افراد در مقابل شورا دسیسه‌چینی می‌کنند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به وضعیت شورایاری شهر تهران عنوان کرد که شورایاری‌ها ظرفیت انکار ناپذیر است.

وی گفت: این انتقاد را به شورای قبل داریم که این کار در دوره آنان انجام شد، جلوی موضوع انحلال شورایاری گرفته نشد و به انحلال شوراها منجر شد.

به گفته وی، شهرداری بر اساس قانون نمی تواند تحت عنوان شورایاری، از آنان استفاده کند اما شهرداری تحت عنوان محلات تلاش کرده است که از ظرفیت نیروهای کیفی شورایاری استفاده کند .

سروری تاکید کرد که بسیاری از خدمات در محلات به دلیل حضور شورایاری ها بوده است و آنان شهرداری را مجبور کردند که  خدمات را به عمق محلات ببرند.

وی با بیان اینکه برخی دسیسه‌هایی هم هست که می‌گویند می‌خواهیم بیاییم در مقابل شورای شهر تجمع کنیم، افزود: مگر ما شورایاری را منحل کردیم، اگر میخواهید بروید، باید به مقابل قوه قضاییه بروید.

سروری تاکید کرد: ما شوریاری را توانمند میدانیم چرا که نقش موثری داشتند و بازوی نظارتی شورای شهر محسوب می شوند.

چمران تا دو هفته دیگر به شورا بر می گردد

سروری درباره وضعیت بهبود و بازگشت چمران به شورای شهر اظهار کرد: در این خصوص باید خبر خوبی ارایه کنیم و اینکه دیروز با وی صحبت کردم.

وی گفت: شرایط ایشان خیلی بهتر است و امیدواریم ظرف یک تا دو هفته آینده در صحن شورای شهر حاضر شوند.

نادر طالب‌زاده در بیمارستان بستری شد + فیلم

انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی